10-latek podarował mamie… granat! (FOTO)

Chłopiec podarował mamie granat znaleziony w opuszczonym budynku. Kobieta wyniosła go na zewnątrz. Dopiero babcia chłopca słysząc o niebezpiecznym znalezisku, powiadomiła służby. Na szczęście granat nie był wyposażony w zapalnik. 

O niebezpiecznym odkryciu na terenie jednej z miejscowości w gminie Annopol, policja została powiadomiona wczoraj wieczorem poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu oraz z Kraśnika.

Fot. lubelska.policja.gov.pl

10 -letni chłopiec bawiąc się z psem nieopodal domu, w pewnym momencie pobiegł za nim do opuszczonych zabudowań znajdujących się obok. Tam odnalazł przedmiot, który postanowił włożyć w ubranie i przynieść do domu. Gdy wrócił powiedział matce, że później coś jej pokaże. Wieczorem pokazał jej granat ,a ta przestraszona znaleziskiem wyniosła je na zewnątrz dalej od zabudowań.

Kiedy o zaistniałej sytuacji usłyszała babcia chłopca,  natychmiast poinformowała służby ratunkowe. Po przybyciu Policji, matka dziecka wskazała miejsce, gdzie  odniosła granat.

Czytaj również: Koronawirus w lubelskim – nowa zakażenia

Granat był prawdziwy, ale nie posiadał zapalnika. Policjanci zabezpieczają to miejsce do czasu  przyjazdu wojskowych pirotechników, którzy zneutralizują niebezpieczny przedmiot.  

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *