150 samorządowców z podejrzeniem koronawirusa!

Ponad 120 osób, głównie urzędników i radnych z rodzinami, poddano kwarantannie w związku z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 podczas sesji absolutoryjnej miasta i gminy Sulejów (woj. łódzkie). W obradach uczestniczył radny, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Burmistrz Sulejowa, jego zastępca, szefowie wydziałów, niektórych innych wyższą rangą pracowników urzędu miasta i gminy, skierowano na kwarantannę w związku z potwierdzeniem wykrycia zakażenia koronawirusem u jednego z radnych, który uczestniczył w ubiegłym tygodniu w sesji absolutoryjnej. Takie obrady wiążą się zawsze z wyższaą niż zwykle frekwencją samorządowców oraz przedstawicieli miasta i gminy.

W kwarantannie razem z rodzinami może przebywać ponad sto, a nawet sto dwadzieścia osób, głównie radni i urzędnicy z rodzinami – powiedział w czwartek burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, którego również poddano kwarantannie.

– Wyniki dopiero spływają. Sam jestem w kwarantannie, mają mnie zbadać dopiero jutro – powiedział Ostrowski.

Czytaj również: Kaczyński o wyborach: bezpieczniejsze niż zakupy!

– Ci urzędnicy pracujący bezpośrednio przy wyborach mają wyniki negatywne, są zdrowi. Jutro wracają do pracy – zapewnił burmistrz i dodał, że sulejowski urząd jest zamknięty dla mieszkańców. Obsługiwani są wyłącznie ci, którzy mają do załatwienia sprawy związane z wyborami. To wszystko – jak zapewnił Ostrowski – przy zachowaniu wymogów sanitarnych.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *