30 tys. złotych kary dla Biedronki za dostawienie kasy na wózku sklepowym

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu nałożył karę w wysokości 30 tysięcy złotych na jeden ze sklepów Biedronki. Powodem była przekroczona liczba osób w sklepie i dostawiona jedna kasa.

Zgodnie z wprowadzonym przez rząd limitem, w sklepie może przebywać maksymalnie trzech klientów na kasę. Dlatego jeden ze sklepów Biedronki w Poznaniu „dostawił” prowizoryczną kasę. Kasa stała na wózku sklepowym i była podłączona do gniazdka.

– W trakcie kontroli stwierdzono, iż na terenie sklepu znajdowało się 6 kas fiskalnych stacjonarnych prawidłowo zorganizowanych oraz jedna kasa umieszczona na wózku sklepowym i podłączona do gniazdka elektrycznego. Dostawienie kolejnej kasy mobilnej miało na celu umożliwienie wpuszczania większej liczby osób, o czym świadczyła zamieszczona na drzwiach wejściowych do obiektu kartka informująca, że na terenie sklepu może jednocześnie przebywać 21 osób – mówi Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy PSSE.

Czytaj także: 10 000 zł kary za brak skrzynki pocztowej podczas wyborów korespondencyjnych

Sanepid uznał, że dostawienie kas stanowi „zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich znajdujących się w sklepie” oraz „niesie za sobą ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa”. Sklep dostał karę w wysokości 30 tys. złotych.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *