67-latek wynajmował mieszkanie – nie miała pieniędzy na czynsz, więc ją zgwałcił!

Policjanci zatrzymali w Częstochowie 67-latka. Został aresztowany za gwałt na 45-latce, która wraz z partnerem wynajmowała od niego pokój.

– 45-letnia kobieta wraz z partnerem wynajmowała od 67-latka pokój. We wtorek dziewiątego czerwca najemca przyszedł do kobiety w godzinach dopołudniowych, gdy nie było jej partnera i zażądał opłaty za wynajmowany lokal. Kobieta powiedziała, że nie dysponuje w tym momencie pieniędzmi i że zapłaci w innym terminie – relacjonuje Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka policji w Częstochowie.

– Wykorzystując nieobecność konkubenta, używając przemocy, zmusił kobietę do stosunku płciowego – mówi Piotr Wróblewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

– Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu, złożył wyjaśnienia, przedstawił swoją wersję zdarzeń. Z uwagi na dobro postępowania treści jego wyjaśnień i zeznań świadków na tym etapie nie można ujawniać.

Policja dodaje w swoim komunikacie, że „67-latek nie widział w swoim zachowaniu nic złego”. 

Czytaj również: Zaginął 7 lat temu! Znaleźli zmumifikowane ciało w miejscu, którego nikt nie podejrzewał!

Na wniosek prokuratora wobec mężczyzny został zastosowany trzymiesięczny areszt. 67-latek usłyszał zarzut z artykułu 197 kodeksu karnego, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *