Afera testowa! Szumowski milczy

Zawiadomienie do prokuratury i interwencja poselska – to reakcja na serię tekstów, które pojawiły się w Onecie w sprawie nieprawidłowości przy zakupie testów na koronawirusa przez polski rząd.

– Wokół działań Ministerstwa Zdrowia w trakcie pandemii narosło wiele niejasności i wymagają one dogłębnego wyjaśnienia – mówi w rozmowie z Onetem poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Jaros.

Na ujawnione nieprawidłowości zareagowali posłowie Koalicji Obywatelskiej.

– Dla mnie najbardziej bulwersujące jest to, że ktoś próbuje dorabiać się w czasie pandemii. Tymczasem powinniśmy dbać o to, żeby pieniądze podatników były wydawane jak najlepiej – a z publikacji Onetu wynika, że niestety, po raz kolejny mogło dojść do nadużyć na olbrzymią skalę – mówił rozmowie z Onetem szef PO Borys Budka i zapowiedział poruszenie tego tematu w kontekście wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

– Wokół zakupów i działań robionych w czasie pandemii koronawirusa między innymi przez Ministerstwo Zdrowia narosło wiele niejasności wymagających dogłębnego wyjaśnienia. Wymaga tego elementarna odpowiedzialność i uczciwość – mówi w rozmowie z Onetem Michał Jaros.

– Ta interpelacja to także naturalna kontynuacja złożonego przeze mnie w maju zawiadomienia do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina i Łukasza Szumowskiego. Dotyczyło ono między innymi zakupu maseczek ochronnych bez wymaganego certyfikatu. Ale w międzyczasie pytałem także o wiele innych spraw związanych z zakupami i decyzjami związanymi z pandemią – dodaje.

Czytaj również: Rozwód a „Dobry start”. Któremu rodzicowi przysługują pieniądze?

– Ta niejasna sytuacja a właściwie szereg niejasnych sytuacji wymaga dogłębnego wyjaśnienia. Mam tylko obawę, że kontrolowana przez Zbigniewa Ziobro prokuratura nie będzie to tego skłonna. Co nie oznacza, że nie trzeba pytać, kontrolować i sprawdzać wszelkimi możliwymi sposobami. Ja w każdym razie będę to czynił – zaznacza poseł KO.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *