AS AKFON LUBLIN – Z PASJI DO SPORTU

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2016 roku… Z pasji do sportu, a konkretnie do siatkówki zrodziła się kobieca drużyna AS AKFON LUBLIN.

Nazywam się Łukasz Szawracki. We wrześniu 2016 roku wraz z żoną i kilkoma dziewczynami, z którymi już wcześniej miałem przyjemność współpracować, założyłem kobiecą drużynę siatkówki AS AKFON LUBLIN. Początkowo miała to być drużyna amatorska, (samofinansująca się ze składek zawodniczek), która jest fajną alternatywą do spędzenia wolnego czasu na rywalizacji sportowej. Przyjmowana była każda zainteresowana grą dziewczyna.

Akfon podał nam rękę

Szybko znalazła się jedna firma , która została naszym tytularnym sponsorem. Wyniki również były coraz lepsze. Trzon drużyny przez te 4 lata pozostał, ale doszło też kilka nowych zawodniczek. Gdy zaczynaliśmy, byliśmy drużyną środka tabeli ligi amatorskiej. Dziś realnie myślimy o awansie do 2 ligi polskiej. Przez ostatnie dwa lata wygraliśmy ponad 90% wszystkich rozegranych meczów, a mierzyliśmy się w rozgrywkach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. W aktualnym sezonie, wstrzymanym z powodu pandemii, nie ponieśliśmy ani jednej porażki.

Chociaż za grę u nas nikt nie pobiera wynagrodzenia, bardzo chętnie dołączają do nas zawodniczki, które jeszcze niedawno grały na poziomie 2, a nawet 1 ligi. Mieliśmy także wstępne rozmowy z zawodniczką, która w tym sezonie grała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. To pokazuje, że idziemy we właściwym kierunku, a nazwa AS nie jest już anonimowa wśród osób związanych z siatkówką. W pewnym stopniu drużyna AS Akfon to fenomen – zespół bez większego budżetu, stworzony w oparciu o amatorki, z których jedynie pojedyncze zawodniczki mają siatkarską przeszłość w klubach młodzieżowych i na poziomie seniorek, regularnie wygrywa z drużynami ligowymi i akademickimi. Na przestrzeni 4 lat zespół zrobił gigantyczny progres. Warto podkreślić, że nie tylko umiejętności indywidualne znacznie się poprawiły. Dziewczyny zbudowały prawdziwą drużynę opartą o fantastyczną atmosferę. Właśnie to jest magnesem dla zawodniczek, które chciałyby do nas dołączyć. Zawodniczki AS-a mówią wprost: „Kto raz przyjdzie do nas na trening, będzie chciał być na każdym kolejnym”.  

 Cel mamy jeden – walka o awans do 2 ligi. Ponadto chcemy stworzyć małe imperium sportowe. Na początek 4 grupy młodzieżowe zaczynając od…4 latków (zajęcia z rodzicami), a kończąc na ten moment na 11 latkach. Co roku planujemy dokładać po jednej grupie wiekowej, aż do końca wieku juniorek (19 lat). Ponadto mamy w planach sekcje siatkówki plażowej. Mało tego, mamy sekcję rolek, wrotek, a niedługo…możliwe, że pojawi się jeszcze jedna dyscyplina.

Przez 3 lata trenowaliśmy w hali przy basenie na ul. Łabędziej, a ostatni rok w zso nr6 na Tumidajskiego. Naszą areną ligowych spotkań była hala Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na ul. Konstantynów.

Czytaj więcej: Rolki figurowe w Lublinie!

Zapraszamy wszystkich sympatyków kobiecej siatkówki na nasz profil na Facebooku gdzie znajdują się wszystkie informacje o klubie, możliwym wsparciu czy meczach w trakcie sezonu.
A jeśli mowa o wsparciu to na naszym profilu na facebooku uruchomiliśmy zrzutkę do wsparcia której zapraszamy wszystkich chętnych.
Do zobaczenia na meczach AS AKFON LUBLIN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *