NOWY SPONSOR FUTSALISTÓW AZS! NIESPODZIANKA?

Znamy pierwszego w historii sponsora tytularnego zespołu futsalowego AZS UMCS Lublin. W w Rektoracie UMCS odbyła się konferencja prasowa. O fakcie poinformował sam Rektor UMCS!

Pierwszym w historii sponsorem została Firma Luxiona Poland S.A.

Na spotkanie przybyli: Rektor UMCS, prof. dr. hab. Radosław Dobrowolski, Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji ‒ Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Dyrektor Sprzedaży na Polskę, Europę Północną i Wschodnią ‒ Rafał Mroczek (Luxiona), Regionalny Dyrektor Sprzedaży Luxiona Poland S.A. ‒ Łukasz Świć, Prezes AZS UMCS Lublin ‒ Rafał Walczyk, Dyrektor Sportowy drużyny futsalistów AZS UMCS Lublin ‒ Artur Banasik.

Jako pierwszy przemawiał gospodarz konferencji, Rektor UMCS ‒ prof. dr. hab. Radosław Dobrowolski:

-Chciałem serdecznie podziękować za tę deklarację wsparcia sponsorskiego sekcji futsalowej AZS UMCS Lublin. Jest to wydarzenie szczególne, spektakularne, nie mające miejsca w latach poprzednich. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk na to, żeby wsparcie naszych sekcji sportowych przez podmioty zewnętrzne stawało się już standardem. Chcę zwrócić uwagę, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej od kilku co najmniej lat mocno poza sferą dydaktyczną wspiera sport akademicki czy kulturę akademicką. Myślę, że ta deklaracja wsparcia sekcji futsalu wynika z dostrzeżenia działań czynionych w sferze promocyjnej, stawiania na sport akademicki. Cieszę się, że otwieramy tym samym nowy etap rozwoju akademickiego oraz umacniamy jego rangę w szeroko rozumianej działalności studenckiej. Dodam, że rozmawialiśmy o tym, aby współpraca między firmą Luxiona Poland a Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w najbliższym czasie się rozszerzała też na inne sfery: te związane z nauką, badaniami czy to działalnością dydaktyczną. Kilka pomysłów w tym względzie już zdążyliśmy zasygnalizować. Mam nadzieję, że będą one przedmiotem dalszego rozwoju. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. – mówił.

Następnie przemawiał przedstawicieli firmy Luxiona.

-Tak jak Pan Rektor wspominał, rozmawialiśmy wcześniej. I ta rozmowa zeszła z tych biznesowych na takie bardziej ideologiczne, przyziemne sprawy, które nie są nam obce. Nasza firma produkuje oprawy oświetleniowe. Jesteśmy dużym międzynarodowym koncernem rodem z Hiszpanii, natomiast w Polsce mamy bardzo silne struktury. Osiągnęliśmy duży sukces: jesteśmy jedną z największych firm oświetleniowych na rynku polskim i nie tylko. Jesteśmy dobrzy w rozwijaniu firmy, zarabianiu pieniędzy, ale cieszymy się, że możemy zrobić coś innego, ciekawego. Wierzymy, że ludzie, którzy mają pasję potrzebują takiego wsparcia jak nasze. Takiego typowego sponsoringu, bo dzięki temu oni mogą cieszyć się swoją pasją. Razem z Panem Rektorem mamy wiele ciekawych pomysłów na przyszłość, dotyczących nie tylko edukacji, ale też oszczędności na prądzie czy kwestiach związanych ze środowiskiem. Jesteśmy dużym graczem na rynku i wiele możemy zaoferować naszym partnerom, ale chcielibyśmy wyjść szerzej, do środowisk akademickich z edukacją. W jakim kierunku się rozwijać, jak oszczędzać prąd. Dziękujemy, że możemy w jakiś sposób tu zaistnieć. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijać ‒ mówił Rafał Mroczek (Dyrektor Sprzedaży na Polskę, Europę Północną i Wschodnią).

-Jeśli mam coś dodać, to chciałbym podziękować Panu Rektorowi oraz Pani Prezydent za wsparcie i zaangażowanie, ale szczególnie chcę podziękować całemu zespołowi Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin oraz Prezesowi Rafałowi Walczykowi ze względu na świetnie przygotowaną ofertę. To nie jest tak, że znaleźliśmy się tu przez przypadek. Nasza firma po prostu trafiła na bardzo dobrą, przemyślaną i spójną ofertę. Jesteśmy zadowoleni, że zdecydowaliśmy się ją podpisać. Cieszymy się także, że uczelnia nam zaufała. Zostaliśmy sprawdzeni jako wiarygodny partner i tego zaufania nie zawiedziemy ‒ dodał Łukasz Świć (Regionalny Dyrektor Sprzedaży).

Rangę wydarzenia podkreślił również Prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk:

-W imieniu Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin chciałbym ogromnie podziękować przedstawicielom firmy Luxiona za okazane zaufanie dla naszego klubu. Nie ukrywam, że ta dzisiaj rozpoczynająca się współpraca to pokłosie wielu lat działań całego naszego zespołu AZS UMCS, akurat w tym momencie na czele ze mną. Dlatego w imieniu całej społeczności uczelnianej jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Słowa podziękowania kieruje również w stronę Pana Rektora, dzięki któremu mamy możliwość tworzenia bardzo silnego i stabilnego ośrodka akademickiego i sportowego, który jest zauważalny nie tylko w regionie, ale też w całym kraju. Na ręce Pani Prezydent Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak chciałbym również złożyć podziękowania dla całego Miasta Lublin, które jest naszym partnerem strategicznym. Dzięki któremu mamy możliwość rozwijania sportu. Na pewno wsparcie firmy Luxiona przyczyni się do tego, by kolejna sekcja AZS UMCS Lublin weszła na wyższy poziom sportowy. Liczę, że wynikiem tego w niedalekiej przyszłości będzie gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Mam nadzieję, że ta współpraca cały czas będzie rozwijana.

Czytaj więcej: „Zapytałbym swoich hejterów, czy są szczęśliwi”

Rozgrywki 20/21 rozpoczną się w weekend 19-20 września. Akademicy przystąpią do nich pod nazwą Luxiona AZS UMCS Lublin. Pierwszym przeciwnikiem zielono-białych będzie Gwiazda Ruda Śląska.

Źródło: AZS UMCS

Autorem zdjęć jest Bartosz Proll:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *