Bakteria w Lidlu! Wycofują produkt!

Sieć Lidl Polska poinformowała, że wycofała ze sprzedaży ser dojrzewający z powodu niewłaściwych norm jakościowych. Spółka poinformowała, że „Nie należy go spożywać”. W trakcie badań urzędowych wykryto w nim obecność bakterii Listeria monocytogenes.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował , że „obecność bakterii Listeria monocytogenes wykryto w trakcie badań urzędowych w 3 z 5 badanych próbek”.

Co więcej, „spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą”.

Jest zagrożeniem głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób o obniżonej odporności.

Wycofanie z obrotu dotyczy partii „Sera korycińskiego swojskiego naturalnego” z datą produkcji: 01.06.2020, która jest jednocześnie numerem partii, a także datą ważności do: 01.07.2020.

„Producent Zarzeccy Sp. z o.o. natychmiast powiadomił odbiorcę o niebezpiecznym produkcie, który może znajdować się w obrocie. Inspekcja Weterynaryjna rozpoczęła kompleksową kontrolę w zakładzie produkcyjnym” – czytamy w komunikacie GIS-u.

Czytaj również: Znamy terminarz MKS Lublin!

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że „firma Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury wycofania z rynku przedmiotowego artykułu”.

Źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *