Będzie lockdown?!

6178 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii – poinformował brytyjski rząd. Premier ostrzega!

We wszystkich części Zjednoczonego Królestwa sytuacja wygląda niedobrze. W Anglii dopiero drugi raz dobowa liczba nowych zakażeń (5083) przekroczyła 5000, w Szkocji (486) jest najwyższa od początku epidemii, w Walii (389) jest najwyższa od 10 kwietnia, zaś w Irlandii Północnej (220) jest tylko o dwa przypadki niższa od dobowego rekordu, który ustanowiony został cztery dni wcześniej.

W całym kraju łączna liczba infekcji SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 409 729, co jest 14. najwyższym wynikiem na świecie i czwartym w Europie – po Rosji, Hiszpanii i Francji.

-Jeżeli ludzie nie będą przestrzegali narzucanych przez nas zasad, będziemy musieli pójść dalej. Zastrzegamy sobie tę możliwość. Tym, którzy mówią, że nie potrzebują tych restrykcji, że powinni mieć możliwość podjęcia ryzyka, mówię: to nie nasze własne ryzyko – zastrzegł Boris Johnson.

Czytaj więcej: Jechałeś pociągiem? – Sprawdź, czy szuka Cię Sanepid

Brytyjski zawuażył, że nawet lekki kaszel może stać się powodem czyjejś śmierci. – Taka jest brutalna rzeczywistość koronawirusa – Tych, którzy będą lekceważyć przepisy, czekają surowe kary, które wyniosą nawet 10 tysięcy funtów. W respektowaniu obostrzeń pomoże wojsko i policja – mówił Johnson. Władze Wielkiej Brytanii nie wykluczają kolejnego lockdownu.

Źródło: WP Wiadomości oraz RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *