Bezpłatne wydarzenia na Carnavalu Sztukmistrzów (Program)

Wiele wydarzeń na Carnavalu Sztukmistrzów jest biletowanych. Organizatorzy zadbali jednak o tych, którzy nie zdążą kupić biletów na płatne, ograniczone liczbą miejsc wydarzenia. Zapoznaj się z programem bezpłatnych, ogólnodostępnych atrakcji Carnavalu Sztukmistrzów.

Busker Show
Wyjątkowy pokaz cyrkowy, w którym nietuzinkowi artyści zaprezentują swoje najlepsze numery. Barwny kolaż osobowości i dyscyplin cyrkowych, w którym zobaczymy zapierające dech w piersiach pokazy akrobatyczne, ogniowe, sztuczki iluzjonistyczne, klaunadę, kobietę gumę, taniec hula hop i ewolucje na drabinie. W programie występują: Dominika Osam-Gyaabin, Kari Panska, Krzysztof Kostera, Marcin Ex Styczyński, Marysia i Julian, Pan Ząbek


Kiedy: 17-18 września, godz. 19.00-20.30, 19 września, godz. 18-19.30, 20 września, godz. 17.00-18.30
Gdzie: Scena Perła, ul. Bernardyńska 15

Prometeusz – spektakl akrobatyczno-taneczny
Spektakl oparty na micie o Prometeuszu, który wykradł bogom ogień i rozbudził w ludziach kreatywność i zainteresowanie światem. Artyści opowiadają historię bez słów – tylko poprzez ruch, muzykę i grę aktorską. Grupa tancerzy i akrobatów podczas trwającego ponad godzinę spektaklu, przedstawia w wyjątkowy sposób losy tytułowego Prometeusza i całej ludzkości. Ruch splata się z dźwiękiem w sposób niewyobrażalnie doskonały. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową nie pozbawiając jednocześnie całego widowiska treści. Treść jest uniwersalna – ponadczasowa, międzykulturowa. Tło całej historii nadaje oświetlenie, scenografia i przede wszystkim muzyka. Szokujące połączenia jazzu, hip-hopu, muzyki bałkańskiej i klasycznej.


Kiedy: 19 września (sobota), godz. 20.30


Gdzie: Błonia pod Zamkiem


Dziady Kazimierskie i Rury Wydechowe – koncert
Dziady Kazimierskie pałają niegasnącą miłością do Kazimierza Dolnego, ale przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają wymiar uniwersalny. Nie trzeba znać się ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby doskonale bawić się przy ich piosenkach. Niech nikogo nie zdziwi, że o tak małym miasteczku można tyle śpiewać. To miejsce wielokulturowe i wielowymiarowe, pełne tajemnic, legend, ciekawostek i czasoprzestrzennych zawirowań. Nie każdy od razu zrozumie o czym śpiewają Dziady, ale każdego wciągnie ich bajkowo magiczna, muzyczna opowieść. W Lublinie artyści pojawią się z przyjaciółmi Słonia Trąbalskiego, czyli sekcją dętą Rury Wydechowe.
Kiedy: 20 września (niedziela) godz. 21.00-22.00


Gdzie: Błonia pod Zamkiem

Czytaj również: Lublin z nowym klubem fitness! (Galeria)

Urban Highline Festival

Jak co roku zupełnie bezpłatnie i bez rejestracji wejściówek można będzie podziwiać higlinerów przechadzających się po taśmach rozwieszonych wokół Trybunału Koronnego. Spotkamy ich też przy Bramie Krakowskiej oraz pomiędzy budynkami CSK i LCK.

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *