Biała Podlaska. 64- latek postrzelił koty wiatrówką.

Zarzuty znęcania się nad zwierzętami usłyszał 64-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o postrzelenie trzech kotów. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli wiatrówkę oraz śrut. Stanie przed sądem.

W miniony wtorek do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki należącego do niego kota. Zwierzę miało ranę w okolicy łopatki i niezbędna była pomoc weterynaryjna.

Do zdarzenia doszło dzień przed zgłoszeniem. W trakcie rozmowy z policjantami pokrzywdzony oświadczył, że od 2015 roku to już trzeci jego kot, który został postrzelony. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy.

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w tym zdarzeniu. Okazało się, że jest to 64-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli wiatrówkę oraz śrut.

Przyznał policjantom, że strzelał w kierunku zwierzęcia, jednaktylko po to, by go wystraszyć. Powodem jego zachowania miał być fakt, że 64-latek hoduje gołębie, które były atakowane przez przychodzącego na posesję kota.

Czytaj również: Uważajcie na oszustwa „na policjanta”! Kolejni zatrzymani.

 O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

One thought on “Biała Podlaska. 64- latek postrzelił koty wiatrówką.

  1. Szanowna Pani redaktor, strzela się z wiatrówki a nie wiatrówką. Strzela się z wiatrówki np.śrutem, lotkami. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *