Bodnar wygrał proces z TVP!

Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, wygrał proces, który TVP wytoczyła mu w ubiegłym roku. Dotyczył on wypowiedzi na temat mowy nienawiści wobec Pawła Adamowicza.

– Zdaję sobie sprawę z różnych wydarzeń publicznych, które dotyczyły m.in. Pawła Adamowicza, gdzie on był celem niewybrednych ataków – mówił RPO.

Pytany przez prowadzącego, czy to, że Stefan W. miał dostęp tylko do TVP Info mogło mieć wpływ na jego poglądy odparł: Nie wiem, czy tak było. Jest to jedna z kwestii, którą należałoby w tej sprawie wyjaśnić. (…) Ja nie wykluczam takiej tezy.

„Sąd wskazał, iż Telewizja Polska, mając na uwadze charakter prowadzonej działalności, w tym misję społeczną, musi liczyć się z krytycznymi opiniami na jej temat. Formułowanie wątpliwości i pytań dotyczących działalności TVP i charakteru materiałów rozpowszechnianych przez TVP m.in. na temat śp. Pawła Adamowicza Sąd uznał za leżące w kompetencjach Rzecznika Praw Obywatelskich i nienaruszające dóbr osobistych TVP” – wyjaśniał Bodnar. 

Czytaj również: Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie!

Dziś Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację TVP SA i zakończył prawomocnie sprawę: w styczniu 2019 r. zostałem pozwany jako osoba fizyczna za moją wypowiedź dla „Onet Rano” nt. okoliczności śmierci Prezydenta Gdańska P. Adamowicza (V ACa 511/19). Dziękuję wszystkim za wsparcie – napisał na Twitterze Rzecznik Praw Obywatelskich. 

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *