Brazylia przegrywa walkę z koronawirusem!

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Brazylii przekroczyła w piątek milion – poinformowało brazylijskie ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatniej doby stwierdzono aż 1206 nowych przypadków śmiertelnych COVID-19.

Resort podaje, że w ciągu minionych 24 godzin w Brazylii odnotowano rekordowy przyrost zakażeń – 54 771. Tym samym zakażonych koronawirusem w sumie zostało 1 mn 032 tys. 913 osób. Natomiast liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do 50 tys. – obecnie wynosi 48 tys. 954.

– Jeden milion to znacznie mniej niż w rzeczywistości – powiedział prof. Alexandre Naime Barbosa z uniwersytetu w Sao Paulo.

– Dane o ilości zakażeń są zaniżone pięcio- a nawet dziesięciokrotnie. Prawdziwa liczba infekcji to prawdopodobnie co najmniej 3 miliony, a może nawet 10 milionów ludzi – dodał.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro od wielu tygodni jest krytykowany za bagatelizowanie zagrożenia związanego z koronawirusem.

Szef państwa wielokrotnie atakował m.in. gubernatorów stanów, których oskarżał o zawyżanie danych dotyczących liczby zachorowań i zgonów z powodu COVID-19 i „trwonienie pieniędzy publicznych” na walkę z „wyolbrzymianym zagrożeniem”.

Czytaj również: Grożono śmiercią dziecku posła PIS – „za to, że jestem pisiorem”!

Brazylijska gospodarka może się skurczyć nawet o 6 procent, a nie przewidywane wcześniej 4,7 procenta.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *