Cała drużyna z koronawirusem!!!

Oficjalnie poinformowano o 30 przypadkach zakażenia koronawirusem w drużynie. W tym gronie jest ponad 20 piłkarzy zespołu.

W sumie przeprowadzono wymazowe testy na grupie kilkudziesięciu osób z Pogoni Szczecin. Potwierdzono 30 pozytywnych przypadków: 21 u piłkarzy, 2 u trenerów, 4 u asystentów sztabu oraz 3 u pracowników administracyjnych – poinformował klub na swojej stronie internetowej.
Tydzień temu jeden z piłkarzy zaczął uskarżać się na przeziębienie. Później dołączyło do niego czterech kolejnych. Od razu zostali odizolowani od zespołu, a klub – w porozumieniu z lekarzem – zdecydował o badaniach wymazowych dla osób, które miały kontakt z chorymi.

30 osób z dodatnimi wynikami z Pogoni przechodzi kwarantannę domową. O tej sytuacji w klubie na bieżąco informowani są przedstawiciele PKO Ekstraklasy oraz zespół medyczny PZPN. Drużyna czeka także na kolejne wytyczne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Już wiadomo, że w poniedziałek nie rozpocznie się sprzedaż biletów na sobotni (3 października) mecz Pogoni z Jagiellonią Białystok na własnym stadionie. Wobec 30 przypadków koronawirusa w klubie najprawdopodobniej to spotkanie zostanie przełożone na inny termin.
W niedzielę 27 września Pogoń Szczecin miała zagrać mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy z Lechem Poznań. Ten mecz został jednak już wcześniej przełożony na 16 grudnia bieżącego roku, ze względu na przygotowania Lecha do gry w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Czytaj więcej: Koronawirus w parafii pod Lublinem!

W sobotę PKO Ekstraklasa na swoim profilu na Twitterze poinformowała, że „po konsultacjach z Zespołem Medycznym PZPN Ekstraklasa S.A. poprosi wszystkie kluby o przeprowadzenie w przyszłym tygodniu testów wymazowych na COVID-19. Ma to związek z rosnącą liczbą zakażeń w Polsce i w kilku klubach Ekstraklasy”.

Źródło: WP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *