Carnaval Sztukmistrzów | Urban Highline Festival (Program)

Za kilka dni (17-20 września) rozpocznie się Carnaval Sztukmistrzów. Nie zabraknie na nim Urban Highline Festival, czyli artystów spacerujących po taśmach. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami.

Urban Highline Festival
„Urban Highline Festival jest największą i jedyną imprezą tego typu w przestrzeni miejskiej. Przyciąga ogromną rzeszę highlinerów i turystów. Dzięki nim, od 11 lat Lublin staje się absolutną stolicą tej aktywności, a magia podniebnych spacerów inspirowanych postacią Sztukmistrza z Lublina rozsławia nasze miasto na cały świat. Reżimy sanitarne oraz cięcia budżetowe wymusiły w tym roku kilka zmian organizacyjnych. Liczba taśm została pomniejszona do 9, natomiast ilość lokalizacji wynosi 4. Będą to: Trybunał Koronny, Plac Teatralny wraz z taśmami pomiędzy Lubelskim Centrum Konferencyjnym i Centrum Spotkania Kultur, a także taśma pomiędzy Ratuszem a Bramą Krakowską. W tych lokalizacjach będziemy mogli oglądać highlinerów od czwartku do soboty od godz. 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 17.00. Nową atrakcją będzie tzw. taśma otwarta, rozciągnięta między budynkami a dźwigiem (artyści idą w otwartą przestrzeń) na terenie browaru Perła (ul. Bernardyńska 15) w godz. 18.00-22.00. Tam, będzie można podziwiać przejścia highlinerów o każdej pełnej godzinie” – piszą organizatorzy.

Informacje praktyczne


Urban Highline Festival
Kiedy: 17-19 września (czwartek-sobota), godz. 10.00-18.00, 20 września (niedziela), godz. 9.00-17.00
Gdzie: Trybunał Koronny, Ratusz, Brama Krakowska, Plac Teatralny, Centrum Spotkania Kultur, Lubelskie Centrum Konferencyjne

Czytaj również: LIGA MISTRZÓW AZS TO ŚWIETNA INICJATYWA! ‒ MÓWI AMBASADORKA PROJEKTU, KATARZYNA BUJAKIEWICZ

Otwarta Taśma Browaru Perła
Kiedy: 17-20 września (czwartek-niedziela), godz. 18.00-22.00
Gdzie: Perła – Browary Lubelskie S.A. (ul. Bernardyńska 15)

Źródło: Warsztaty Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *