CBA będzie sprawdzać Łukasza Szumowskiego?

Koalicja Obywatelska zapowiada wniosek o kontrolę oświadczeń majątkowych Łukasza Szumowskiego.

Ma związek z zakupem maseczek przez Ministerstwo Zdrowia od znajomego rodziny Szumowskich. Okazało się, że sprzęt nie spełniał norm. Po publikacji „Gazety Wyborczej” media zainteresowały się majątkiem rodziny ministra zdrowia oraz jego powiązaniami biznesowymi przed rozpoczęciem pracy w rządzie.

Przypomnijmy, że „Gazeta Wyborcza” podała w minionym tygodniu, że Ministerstwo Zdrowia „przepłacając i bez sprawdzenia jakości kupiło maseczki ochronne za ponad 5 mln zł”. „Zarobił na tym instruktor narciarski, przyjaciel rodziny Łukasza Szumowskiego. Transakcję ułatwił mu brat ministra zdrowia” – napisano w wydaniu.

Koalicja Obywatelska atakuja

Poseł KO Robert Kropiwnicki uważa, że politycy PiS nadużywają swojej władzy. Wskazuje również, że w kontekście zakupów wadliwych maseczek nie zadziałały służby państwowe, w tym CBA i ABW. – To sprawne państwo powinno to kontrolować, powinno robić to CBA, ale ono tego nie robi – mówił Kropiwnicki. Zaznaczył, że posłowie KO będą wyjaśniać tę kwestię „do samego końca” i zapowiedział złożenie wniosku do CBA o kontrolę oświadczeń majątkowych Łukasza Szumowskiego.

Czytaj więcej: WIEMY KIEDY BĘDĄ WYBORY


Do sprawy odniosła się także inna posłanka Katarzyna Lubnauer . Zaznaczyła, że posłowie KO podjęli się kontroli poselskiej w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, „który tak silnie dotował spółki związane z państwem Szumowskimi”. – Oświadczenie majątkowe pana ministra Szumowskiego wygląda na bardziej bałaganiarskie, niż oświadczenie majątkowe pana Banasia – dodała.

Szumowski odpowiada

– Wbrew temu, co podają niektóre media, nigdy nie nadzorowałem instytucji, z których firma mojego brata otrzymywała dofinansowanie. – zaznaczył Łukasz Szumowski. – Przychodząc do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie z wicepremierem Gowinem zdecydowaliśmy, że nie będę podejmował żadnych decyzji związanych z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju z uwagi na działalność badawczą prowadzoną w firmie, z którą związany jest mój brat – dodał Minister Zdrowia.

Źródło: Onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *