Chcą postawić pomnik szatana!!!

W ramach budżetu obywatelskiego wpłynął niecodzienny wniosek. Mieszkańcy miasta wnioskowali, by w ramach budżetu obywatelskiego powstał w mieście pomnik Szatana. Chodzi o Szczecin.

Autorzy pomysłu chcieli, by powstał pomnik na planie pentagramu i cyfr 666. We wniosku napisano by figura rogatego bóstwa Baphometa lub, czyli szatana, który znany jest z wielu rzeźb i malowideł umieszczonych w kościołach, była ulokowana w rejonie alei papieża Jana Pawła i placu Adamowicza.

Autor kontrowersyjnego pomysłu uważa, że rejon alei papieża Jana Pawła i placu Adamowicza to miejsce, gdzie uczęszcza wiele osób oraz są tam kamery miejskie i nawet gdyby ktoś wpadł na “szalony pomysł, by narazić się rogatemu bóstwu, taki czyn będzie mocno utrudniony”.

Projekt budowy pomnika szatana został odrzucony z powodów formalnych.

-Ktoś złożył taki projekt, było to zgodne z procedurami, projekt został przeczytany, ale posiadał liczne braki formalne. Projekt był bezimienny i nie posiadał listy poparcia. Co więcej, autor usunął swoje konto internetowe w systemie SBO – wyjaśniła Magda Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta w Szczecinie.

Czytaj więcej: Nagi mężczyzna tańczył w kościele na ołtarzu

Przybliżony koszt pomnika miał wynieść łącznie ok. 4 333 670 zł/brutto.

Źródło: https://zyciestolicy.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *