Chcą zbudować węzeł przesiadkowy przy ul. Osmolickiej

Przy ul. Osmolickiej powstanie węzeł przesiadkowy – to jedna z siedmiu lokalizacji, gdzie zaplanowano nową infrastrukturę dla komunikacji miejskiej oraz parkingi Kiss&Ride, w ramach realizowanego przez Miasto projektu unijnego. 

Dzisiaj (13 października) poznaliśmy oferty na realizację tego zadania drogowego – 5 wykonawców jest zainteresowanych budową nowego węzła. Złożone oferty mieszczą się w kwocie, jaką Miasto przeznaczyło na sfinansowanie tej inwestycji. Wykonawca będzie miał czas na jej realizację do końca września 2021 r.

– Sukcesywnie realizujemy ważny projekt z punktu widzenia rozwoju i usprawnienia systemu komunikacji w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym. Węzły będą integrować różne rodzaje transportu: samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską. Będą to nowoczesne obiekty z niezbędną infrastrukturą do obsługi zarówno pasażerów, jak i kierowców komunikacji miejskiej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.


Przy ul. Osmolickiej powstanie pętla dla 2 autobusów o standardowej długości oraz parking Kiss&Ride. Dla lepszego skomunikowania węzła przebudowę przejdzie odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej. W ramach inwestycji Wykonawca zbuduje również chodniki i przejścia dla pieszych. Na terenie nowo powstałego miejsca przesiadkowego zlokalizowana zostanie również infrastruktura przystankowa – wiata oraz wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej. Dla kierowców komunikacji miejskiej powstanie budynek socjalno-sanitarny. Pętla będzie oświetlona i wyposażona w monitoring, a teren odwodniony.

Łącznie na terenie miasta powstanie 7 węzłów przesiadkowych. Na ul. Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka już trwają prace drogowe. Ich zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2021 r. Będą to węzły z nowymi pętlami dla komunikacji miejskiej oraz parkingami dla samochodów i rowerów umożliwiające przesiadkę pomiędzy tymi środkami transportu.

W trakcie jest wspomniane postępowanie na budowę węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej. Finalizowana jest procedura przetargowa na budowę węzłów przesiadkowych na os. Poręba przy ul. Granitowej oraz przy al. Kraśnickiej. Pozostał jeszcze do ogłoszenia przetarg dotyczący budowy parkingu przy ul. Grenadierów.

Czytaj również: Głosowanie na projekty zgłoszone do VII edycji Budżetu Obywatelskiego! Weź udział!Budowa węzłów przesiadkowych jest realizowana w ramach projektu unijnego „Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu dla potrzeb LOF”. Całkowita wartość zadania to ponad 62 mln zł. Blisko 85% stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.     

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *