Chcesz rozwinąć swoje umiejętności? Dołącz do AIESEC!

Studia nie spełniają twoich oczekiwań? Pragniesz więcej? Chcesz rozwinąć umiejętności miękkie i być bardziej konkurencyjny na rynku pracy? AIESEC czeka na Ciebie!

Trwa rekrutacja do AIESEC, który od 27 lat działa w Lublinie i zrzesza młodych ludzi z całego województwa. Realizowane projekty związane z prowadzeniem wymian międzynarodowych pozwalają młodym ludziom szerzyć otwartość na inne kultury i wspierać edukację społeczno-kulturową w regionie lubelskim.

Źródło: Materiały prasowe

O AIESEC, rozmawiam z Darią Rakavą – wolontariuszką, która już od roku prężnie działa w organizacji.

Kamil Wroński Co oznacza skrót AIESEC? Dlaczego warto do was dołączyć?

Darya Rakava: Pierwotnie AIESEC znaczyło Association internationale des étudiants en sciences économiques et commerciales. Teraz to już nie jest tym skrótem. Została sama nazwa. Dziś AIESEC jest młodzieżową organizacją, która działa na całym świecie. Działamy na zasadzie wolontariatu i pomagamy młodym ludziom rozwijać ich umiejętności liderskie oraz polepszać świat zarówno za pomocą działalności globalnej, jak i lokalnej. Dołączyć do nas mogą ludzie w wieku 18-30 lat. Również osoby w takim wieku mogą skorzystać z naszych ofert wyjazdów na wolontariat.

W jaki sposób działacie? Jak można do was dołączyć?

Teraz jeszcze trwa rekrutacja na ten semestr. Pomagamy chętnym wyjechać na wolontariat za granicę lub przyjmujemy osoby z zagranicy tu, w Lublinie. Jeśli jesteś członkiem AIESEC, to masz możliwość cały czas się rozwijać poprzez szkolenia od naszych partnerów oraz polepszyć swój angielski, ponieważ właśnie angielski jest oficjalnym językiem naszej organizacji.

Dlaczego warto do was dołączyć?

Bo to jest wspaniała okazja na rozwijanie siebie oraz pomagania innym. Do tego jest to organizacja, która działa od czasów powojennych i ma nie tylko swoją historię, ale i kulturę.

Czytaj więcej: JESTEM PIWNICZAKIEM

AIESEC jest jedną z największych, niezależnych organizacji prowadzoną przez 40 000 młodych ludzi w 118 krajach i terytoriach świata. Od ponad 70 lat wizją stowarzyszenia jest pokój i wykorzystanie potencjału ludzkiego, spełniana poprzez rozwój cech liderskich dzięki możliwość tworzenia projektów wspierających realizację wymian międzynarodowych.

-Jeśli chcesz dołączyć do AIESEC Lublin i aktywnie działać dla naszego miasta, zdobywać praktyczną wiedzę i poznać innych młodych, zaangażowanych ludzi, do 4 października wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie AIESEC i zdecyduj, w jakim kierunku chcesz rozwijać siebie i swoje otoczenie – mówi Łucja Oleksak, Wiceprzewodnicząca ds. zarządzania zasobami ludzkimi. – Po otrzymaniu telefonu z zaproszeniem na spotkanie, przyjdź na rozmowę rekrutacyjną lub uczestnicz w niej on-line, by dać się lepiej poznać i pokazać swój punkt widzenia. Podczas rozwiązywania zadania będziesz mieć okazję do wykazania się w samodzielnej jego realizacji. Ostatnim etapem rekrutacji jest wyjazd na konferencję, podczas której poszerzysz wiedzę o działalności w AIESEC, poznasz członków naszego Oddziału oraz osoby, z którymi będziesz pracować nad jednym z projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *