Chory na koronawirusa chodził do sklepu po alkohol. Teraz grozi mu 8 lat więzienia

52-latek mimo zakażenia koronawirusem nie przestrzegał bezwzględnej izolacji i chodził do sklepu na zakupy, głownie po alkohol.

U mężczyzny stwierdzono zarażenie koronawirusem, ale przebieg choroby był łagodny, miał więc leczyć się w izolacji domowej. Niestety nie przestrzegał zaleceń i narażając wiele postronnych osób na zarażenie, chodził na zakupy. Kupował głównie alkohol. 

Policjanci z Pleszewa (woj. wielkopolskie) już zatrzymali mężczyznę. Podczas akcji ubrani byli w specjalne skafandry, 52-latek został przetransportowany do policyjnego aresztu w Poznaniu. Jest to specjalna placówka przystosowana dla osób, u których stwierdzono wirusa COVID-19.

Zebrane przez policję dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu z art. 165 Kodeksu Karnego. Przepis ten mówi o świadomym sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. To przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat więzienia.

Czytaj także: Policja aresztowała zakażoną koronawirusem 54-latkę, która pojechała z mężem na zakupy. Teraz grozi jej 8 lat więzienia i 30 tys. zł kary.

Przesłuchanie osoby zakażonej koronawirusem oraz posiedzenie sądu odbyły się w formie internetowej wideokonferencji.
Oprócz kary więzienia 52-latek musi się również liczyć z wysoką karą finansową, nawet 30 tys. zł. Służby sanitarne będą prowadzić przeciwko niemu postępowanie administracyjne.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *