Coraz gorsza sytuacja w lubelskim szpitalu zakaźnym!

Liczba pacjentów z ciężkim przebiegiem Covid -19 stale rośnie w Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie. Łóżek jest coraz mniej, a personelu zaczyna brakować.

Według informacji z środy – 14 października zajęte były 493 łóżka. Dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach są ogółem 73 respiratory, a 21 z nich jest zajętych. W porównaniu ze stanem sprzed środy 7 października w regionie przybyło ponad 200 łóżek covidowych i 29 respiratorów. Liczba łóżek stale jest zwiększana.

Brakuje personelu

O to, jak teraz sytuacja wygląda w Samodzielnym Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, zapytaliśmy Zastępcę Dyrektora ds. Medycznych
SPZOZ SPSK Nr 1 w Lublinie, Marka Majewskiego.

-Bieżących informacji dotyczących liczby wolnych łóżek udziela na stronie internetowej Wojewoda Lubelski – Szpital raportuje pod rygorem wysokich kar za podanie nieprawidłowych danych te dane 3 razy w ciągu doby. Zwykle wszystkie łóżka określone poleceniem Wojewody mamy zajęte (choroby zakaźne +OIT) – tłumaczy. – Sytuacja w zakresie personelu jest skomplikowana i trudna, tak jak w większości Szpitali; chętnie przyjęlibyśmy do pracy specjalistów chorób zakaźnych lub internistów gdyż w tych zakresach na chwilę obecną możemy spodziewać się w najbliższym czasie trudności – mówi Marek Majewski.

Czytaj więcej: Znamy nieoficjalne ustalenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Z-ca Dyrektora ds. Medycznych SPZOZ SPSK Nr 1 wskazał, że przede wszystkim brakuje personelu:

-Liczba respiratorów nie jest sprawą kluczową lecz personel i tu mógłbym spodziewać się trudności, których na razie nie mamy. – zauważa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *