Członkini komisji wyborczej zakażona koronawirusem!

– Członkini komisji wyborczej, która pracowała podczas I tury wyborów prezydenckich w gminie Jasieniec otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowała PAP wójt tej gminy Marta Cytryńska. Okazało się, że dwie osoby z rodziny zarażonej kobiety również pracowały w komisjach wyborczych tego dnia. Trwa oczekiwanie na wynik.

Jak powiedziała PAP wójt gminy Jasieniec Marta Cytryńska, po I turze wyborów okazało się, że jedna z pań, która pracowała w komisji obwodowej w gminie Jasieniec w województwie Mazowieckiem, ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

– Osoba ta nie wykazywała żadnych objawów – powiedziała wójt.

Poinformowała, że zaplanowane przyjęcie do szpitala. W ramach procedury przyjęcia wykonano jej test na COVID-19 i okazało się, że wynik jest pozytywny.

W innych komisjach pracowały także dwie osoby z rodziny tej kobiety – mąż i teść. Są na kwarantannie i czekają na test.

W związku z tym Cytryńska zwróciła uwagę na potencjalne komplikacje związane z organizacją II tury wyborów.

Czytaj również: Lublin. „LGBT? Łeb uciąć. Majdanek otworzyć”!

– Jest to o tyle niepokojące, że najbliższe osoby, czyli małżonek i teść, też były w komisjach wyborczych w pozostałych obwodach. Jeżeli dojdzie do tego, że będą mieć wynik pozytywny, to okaże się, że we wszystkich komisjach na terenie gminy była osoba z wirusem – wyjaśniła Cytryńska.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *