Czy będą lepsze oceny na świadectwie w związku z epidemią?

Takie rozwiązanie zaproponował Rzecznik Praw Dziecka. Znamy odpowiedź Ministerstwa!

W szkołach trwają egzaminy i testy przed końcem roku, który zaplanowano na 26 czerwca. Rzecznik Praw Dziecka chce żeby tym razem stopnie były wyższe niż zwykle.

– Apeluję do nauczycieli i rad pedagogicznych, żeby każdy uczeń miał na świadectwie notę z danego przedmiotu o jeden stopień wyższą, niż to wynika ze sprawdzianów, testów czy jednostkowych ocen – napisał w swoim liście otwartym z życzeniami do dzieci z okazji 1 czerwca Mikołaj Pawlak.

Rzecznik tłumaczył, że zdalna nauka i trudności związane z pandemią koronawirusa, w tym przymusowe zamknięcie w domach, w znacznym stopniu utrudniło dzieciom naukę, a w wielu przypadkach wręcz uniemożliwiło poprawę ocen.

– Niech to będzie rekompensatą za trudy niezawinione przez dzieci, wsparciem przed powrotem do normalnej nauki, rodzajem promocji przy wystawianiu świadectw szkolnych. A dla uczniów, którym grozi powtarzanie tej samej klasy na następny rok – swoistą amnestią lub zachętą na przyszłość – napisał.

Czytaj więcej: Krwawe, podwójne zabójstwo

Pomysł nie spodobał się resortowi edukacji.

– Chciałbym żeby uczniowie byli oceniani sprawiedliwie i obiektywnie – podkreśla Dariusz Piątkowski i tłumaczy, że ocena, która pojawi się na świadectwie to stopień za pracę w trakcie całego roku szkolnego, a nie tylko w czasie epidemii. – Nauczyciele powinni wystawiać ocenę za cały wkład pracy w trakcie roku szkolnego i zaangażowanie.

Źródło: Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *