Decyzja wiceministra zdrowia o powrocie do szkół!

Wiceminister zdrowia poinformował, że decyzja o powrocie do szkół zostanie podjęta pod koniec sierpnia.

Jesteśmy przed drugą falą epidemii. W poniedziałek w resorcie zdrowia zbierze się specjalny zespół, który przygotowuje strategię na jesień. Natomiast decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki będzie podjęta w drugiej połowie sierpnia – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Nie wykluczył przywrócenia obowiązku noszenia maseczek na ulicy.

– Jesteśmy przed drugą falą. Nie ma tak wielkiego znaczenia, jakbyśmy to numerowali. Jesienią zachorowań na pewno nam przybędzie, pojawi się także epidemia grypy – wyjaśnił wiceszef MZ.

– Na przykład obowiązek noszenia maseczek w wielu krajach jest bardziej rozszerzony niż u nas – wskazał. Wskazał, że chodzi m.in. o zakrywanie ust i nosa na ulicy i że podczas posiedzenia zespołu eksperci i krajowi konsultanci wypowiedzą się, czy ponownie wprowadzić u nas obowiązek noszenia maseczek na ulicy.

Czytaj również: Gates zabiera głos na temat teorii spiskowych!

– Chcemy wypracować strategię na jesień. Rzeczywiście jesień może być momentem przełomowym, jeśli chodzi o koronawirusa. Myślę, że do końca sierpnia będziemy mieli wypracowaną strategię, jeśli chodzi o testowanie, szczepienia, szpitale jednoimienne. Będziemy mieć dokładny plan, jak postępować na jesieni – powiedział wiceminister.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *