Donald Trump grozi Chinom!

W czwartek prezydent Donald Trump kolejny raz zagroził zerwaniem więzi handlowych z Chinami. Stało się to zaledwie dzień po tym, jak rozmowy ze stroną chińską prowadził m.in. sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

W środę Robert Lighthizer, przedstawiciel prezydenta ds. handlu, w czasie posiedzenia komisji Izby Reprezentantów stwierdził, że „oddzielenie” gospodarek Chin i USA nie jest wykonalne.

– Czy sądzę, że można usiąść i oddzielić gospodarkę USA od gospodarki Chin? Nie, sądzę, że to była opcja lata temu. Nie sądzę, aby była to rozsądna polityczna opcja w tym momencie – mówił Lighthizer.

„Nie było winy ambasadora Lighthizera (wczoraj w komisji) w tym, że może nie wyraziłem się jasno” – napisał w czwartek Trump na Twitterze. „Ale USA nadal zachowują jako opcję swojej polityki, pod określonymi warunkami, całkowite oddzielenie się od Chin” – dodał.

Czytaj również: Duda planuje nowe 500 plus! Dla kogo tym razem?

Jak zauważa Reuters relacje USA z Chinami w ostatnich miesiącach stały się bardzo napięte w związku z powtarzającymi się oskarżeniami Waszyngtonu pod adresem Pekinu dotyczącymi braku transparentności w kwestii epidemii koronawirusa.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *