Doradca Trumpa z koronawirusem!

Doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien jest zakażony koronawirusem, co potwierdziło badanie – poinformował w poniedziałek Biały Dom.

Bały dom dodał, że nie ma zagrożenia dla prezydenta i wiceprezydenta Mike’a Pence’a.

„(O’Brien) ma łagodne objawy i samoizoluje się, pracując z bezpiecznego miejsca. Nie ma niebezpieczeństwa narażenia prezydenta ani wiceprezydenta. Praca Narodowej Rady Bezpieczeństwa pozostaje niezakłócona” – napisano w oświadczeniu.

Wcześniej informację o zakażeniu O’Briena podał portal Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła. Według nich doradca Trumpa miał zainfekować się podczas spotkania rodzinnego. Od końca zeszłego tygodnia nie pojawia się w swoim biurze, izoluje się w domu, a większość swojej pracy wykonuje przez telefon – dodał portal.

Według Białego Domu O’Brien jest najbliższą osoba z otoczenia Trumpa, u której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Wyżsi rangą pracownicy Białego Domu oraz wszyscy, którzy mają bezpośredni kontakt z prezydentem i wiceprezydentem, są codziennie badani na obecność koronawirusa – pisze agencja AP.

Czytaj również: Spór Wałęsy z Dudą! Jest wyrok sądu!

Wcześniej infekcję zdiagnozowano u jednego z żołnierzy pełniących służbę w siedzibie prezydenta USA oraz u sekretarz prasowej wiceprezydenta, która wyzdrowiała i wróciła już do pracy – uzupełnia Reuters.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *