DRUGA FALA KORONAWIRUSA WŁAŚNIE SIĘ ZACZĘŁA!!!

Rekord zakażeń w USA, ogromne kłopoty w Brazylii i Indiach, niesłabnący wirus w Polsce oraz druga fala w innych krajach! Koronawirus zbiera krwawe żniwo.

Blisko 350 nowe zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby, ponad 5 tys. dodatkowych infekcji od początku lipca – takie statystyki odnotował koronawirus ostatnim miesiącu. W Polsce odnotowano w sumie39 tys. osób. Już po weekendzie wskaźniki zachorowań najprawdopodobniej przebiją próg 40 tys. Nawet teraz 1,6 tys. z nich przebywa w szpitalach – a to oznacza, że aż 80 proc. zarażonych wirusa przechodzi w domu. W kwarantannie z kolei wciąż jest ponad 80 tys. osób.

W porównaniu z innymi krajami nie wypadamy najlepiej. Włochy od początku lipca wykrywają średnio po 192 przypadki każdego dnia. To 3 infekcje na każdy milion mieszkańców. W przypadku sumarycznej liczby zakażonych i liczby zgonów Polska ma o wiele lepszą sytuację niż wymienione wcześniej państwa.

Najwięcej przypadków odnotowano na Śląsku. Jak wynika z piątkowego komunikatu Ministerstwa Zdrowia, infekcje ze Śląska stanowią 25 proc. wszystkich zakażeń z ostatniej doby. W sumie w tym województwie jest już ponad 14 tys. wykrytych przypadków wirusa. Warto jednak zauważyć, że liczba chorych na koronawirusa urosła również w województwie lubuskim.

W niektórych krajach zaczyna się już druga fala Koronawirusa

Tak jest w Izraelu. Tutaj w lipcu rekordowe zakażenia. W ciągu ostatniej doby było to 2,3 tys. nowych infekcji. To niemal dwa razy więcej niż w kwietniu, gdy kraj przechodził pierwszy etap koronawirusa. Przez maj i część czerwca w Izraelu było po kilkanaście – kilkadziesiąt infekcji w ciągu doby. Dziś to już przeszłość.

Z drugą falą wirusa mierzy się również Australia. Od początku lipca tamtejsze służby wykryły 2,7 tys. infekcji. W całym czerwcu było ich 582, czyli pięć razy mniej. A przecież do końca miesiąca jeszcze dużo czasu.

Czytaj więcej: ZMIANY W RZĄDZIE. ZNAMY SZCZEGÓŁY!

Drugą falę wirusa, przechodzi też Chorwacja. W lipcu służby wykryły 1,2 tys. infekcji, podczas gdy w całym czerwcu było to 479. Były dni, gdy w Chorwacji nie pojawiał się ani jeden nowy przypadek koronawirusa. Dziś dziennie około 100 nowych infekcji.

Źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *