Duda o nowym projekcie dla rodziców! „Rodzice decydują”

-To projekt zmiany prawa oświatowego, który jednoznacznie przesądza, że działalność wszelkich organizacji pozarządowych, która miałaby być prowadzona na terenie szkoły, wymaga zgody nie tylko dyrekcji, ale i rodziców – dodał.

– Czas najwyższy, by w naszym systemie prawnym, zgodnie z oczekiwaniami rodziców, wreszcie to prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami było realizowane – zaznaczył prezydent.

Poinformował, że składa prezydencki projekt zmiany Prawa oświatowego, zgodnie z którym działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły będzie wymagać nie tylko zgody dyrekcji szkoły, ale przede wszystkim zgody rodziców – podaje polsatnews.pl

Podczas konferencji prasowej mówił również o edukacji domowej, która „odbywała się w praktyce w ostatnim czasie właściwie we wszystkich domach w Polsce” w związku z zamknięciem szkół z powodu koronawirusa.

– Rodzice wielokrotnie siedzieli przy komputerach z dziećmi, wspierali, pomagali się uczyć i realizowali z nimi dodatkowo program szkolny po to, żeby dzieci mogły skończyć ten rok szkolny bez strat – przekonywał prezydent.

Według Andrzeja Dudy zdalna nauka „sprawdziła się i działa dobrze”.

Mówił: „uważam, że rodzice powinni mieć możliwość realizowania edukacji domowej w formie ustawowej”. Jak jednocześnie wskazał, „kilka dni temu, już po ogłoszeniu przeze mnie Karty Rodziny, w której zresztą o edukacji domowej także jest mowa, został zgłoszony poselski projekt w tej sprawie”.

Czytaj również: Lek na koronawirusa 80 razy skuteczniejszy od Remdesiviru!

– Mam nadzieję, że oba te projekty – zarówno mój, dotyczący decyzji podejmowanej przez rodziców w sprawach edukacyjnych, programowych i organizacji, które mogą prowadzić na terenach szkół zajęcia z dziećmi (…), jak również dotyczący edukacji domowej, jak najszybciej zostaną rozpatrzone przez parlament i będziemy mieli te przepisy w naszym systemie prawnym – powiedział prezydent.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *