Duda oskarża niemieckie gazety!

Kiedy PiS uzyskał bezwzględną większość w wyborach parlamentarnych w październiku 2015 r., Polska była na 18. miejscu w światowym rankingu wolności prasy. Obecnie kraj zajmuje 62. miejsce, żadne inne państwo na świecie nie doświadczyło w tym okresie tak głębokiego spadku. W ostatnim komunikacie prasowym na temat wyborów prezydenckich Reporterzy Bez Granic oskarżyli urzędującego prezydenta Dudę o „systematyczne nadużywanie mediów publicznych do jednostronnych komunikatów” i potwierdzili „teorię spiskową i antysemickie podteksty” w doniesieniach na temat kandydata opozycji – Trzaskowskiego.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” i prezes Izby Wydawców Prasy Polskiej, również uważa ten zarzut za „absurdalny”.

– „Fakt” doniósł o tym, co sprawdzali dziennikarze „Rzeczpospolitej” – powiedział Chrabota w rozmowie z „Die Welt”. Problem tkwi w różnorodności czytelników: „Fakt” jest również popularny wśród elektoratu Dudy, więc doniesienia dziennika zaszkodziły bardziej obecnemu prezydentowi w ostatnich dniach kampanii wyborczej – mówi.

– Nie czytam „Faktu” – mówi Chrabota.

Czytaj również: Miała prawo jazdy od 2 tygodni! Spowodowała wypadek!

– Ale naciski polityczne na gazetę, z jakiejkolwiek strony, nie wydają mi się możliwe. To profesjonalny tabloid – dodaje.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *