Duże podwyżki w Senacie i dla premiera!

Z raportów Najwyższej Izby Kontroli, dotyczących wykonania budżetu za zeszły rok, do których dotarł Fakt, wynika że W Kancelarii Senatu średnia pensja wzrosła o 1600 zł, w Kancelarii Premiera – o tysiąc złotych. Rok temu, na większe wynagrodzenia i premie tylko w tych trzech urzędach, wydano z pieniędzy podatników dodatkowo prawie 19 mln zł.

-Trzeba zaszczepić gen oszczędzania – tak przy okazji pandemii mówił premier Mateusz Morawiecki. Jednak jak wynika z dokumentów, do których dotarł Fakt, przeciętne wynagrodzenie w Kancelarii Premiera w zeszłym roku wzrosło z 9060,70 zł do 10 086,19 zł czyli o ponad 11 procent.

„Wzrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (…) spowodowany był m.in. wzrostem środków na wynagrodzenia pracowników realizujących nowe zadania w KPRM (…), jak również wypłatą jednorazowych nagród, sfinansowanych w ramach 3 proc. funduszu nagród’ – wyjaśnia kancelaria.

Co więcej, u premiera przybyło pracowników. Liczba etatów w ciągu roku zwiększyła się z 675 do 692. Wydatki na pensje tylko w KPRM skoczyły o 10 mln zł!

Ze „sprawozdania z wykonania budżetu Kancelarii Prezydenta” wynika, że na premie przeznaczono aż 2,7 miliona złotych. „Zakładając, że wypłacono je wszystkim zatrudnionym (413 osób), średnia nagroda wyniosła 6500 zł na osobę. Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że przeciętne wynagrodzenie w Kancelarii Prezydenta przekraczało w zeszłym roku 10,6 tys. zł! To dwa razy tyle, ile średnio zarabia Polak.” – podaje portal Msn.

Przeciętna pensja w Kancelarii Senatu, której pracę w zeszłym roku nadzorował najpierw marszałek Stanisław Karczewski (65 l) z PiS, a potem Tomasz Grodzki (62 l.) z KO, wyniosła 10 790,90 zł. To aż o 1697 zł więcej niż przed rokiem! – zauważa Najwyższa Izba Kontroli.

Czytaj również: Kaczyński w Lublinie! „Andrzej Duda musi zostać prezydentem RP” Galeria zdjęć.

„Wzrost wynagrodzeń wynikał m.in. z dodatkowego wynagrodzenia związanego z zakończeniem IX kadencji Senatu oraz (…) 10 proc. podwyżki wynagrodzeń” – czytamy w raporcie izby.

Źródło msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *