EKSPLOZJA W BEJRUCIE. WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIA!

W Bejrucie, stolicy Libanu, doszło do ogromnej eksplozji. Miejscowa służba zdrowia poinformowała, że zginęło co najmniej 10 osób, a kilkaset osób jest rannych Telewizja Al-Dżazira informuje o setkach osób rannych. W sieci pojawiają się także nagrania, na których widać moment zdarzenia.

Fala uderzeniowa zniszczyła znaczną część miasta. Według telewizji Al-Arabija odgłos wybuchu był słyszany 20 km od Bejrutu.

Wybuch nastąpił w porcie. Agencja AP przekazuje, że w centrum Bejrutu są poważne zniszczenia, w wielu budynkach wyleciały szyby z okien i posypały się sufity, a spod gruzów wyciągani są zakrwawieni ludzie.

Jak podała agencja AFP, odgłos wybuchu był słyszany w kilku punktach miasta, a w wielu mieszkaniach powypadały szyby z okien. Nad miastem unosi się potężna chmura dymu.

-Siła wybuchu była ogromna – powiedziała Zeina Khodr z Al-Dżaziry, relacjonująca wydarzenia z Bejrutu. – Szłam ulicą i upadłam na ziemię. Wybuchła panika i zapanował chaos, wszędzie leży szkło – dodała.

Eksplozja wysłała w powietrze chmurę pyłu. Jedna z mieszkanek Bejrutu, która była kilka kilometrów od miejsca wybuchu, powiedziała, że jej okna zostały wybite przez wybuch. – Czułam, że to było trzęsienie ziemi – powiedziała Rania Masri dla CNN. – Mieszkanie zatrzęsło się poziomo i nagle poczułam, że to wybuch, a okna i drzwi się rozleciały. Szyba po prostu pękła. Tak wiele domów zostało zniszczonych lub uszkodzonych – dodała.

Oficjalnie nie wiadomo na razie, co było powodem ogromnej eksplozji. Źródła bliskie służbom bezpieczeństwa powiedziały libańskiej prohezbollahowskiej telewizji Al-Manar, że wybuch był spowodowany przez fajerwerki zgromadzone w bloku portowym nr 12 w Bejrucie.

Czytaj więcej: MIAŁ 3 PROMILE, JECHAŁ NAKARMIĆ GOŁĘBIE

Informacje te potwierdza libańska państwowa Narodowa Agencja Informacyjna, która podaje, że źródłem wybuchu był pożar w magazynie fajerwerków.

Izrael oraz Hezbollah zaprzeczyli, że wybuch miał związek z atakiem rakietowym, którejś ze stron.

W sieci pojawiły się już nagrania uszkodzonych budynków oraz ulic po wybuchu. Światowe agencje, powołując się na świadków zdarzenia, pisały o wylatujących szybach z okien, urywających się sufitach i spadających balkonach. Spod gruzów wyciągani byli ludzie, spośród których wielu było zakrwawionych.

Jak twierdzą świadkowie, na których powołuje się CNN, domy oddalone nawet o 10 kilometrów zostały uszkodzone.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *