ENERGETYKI ZAWIERAJĄ WYBIELACZ I SĄ RAKOTWÓRCZE!

Naukowcy z Australii ostrzegają przed piciem napojów energetycznych. Według nich pijąc je, dostarczamy organizmowi rozcieńczony nadtlenek wodoru, który jest m.in. w wybielaczach. Jego działanie może zwiększać ryzyko rozwoju nowotworów.

Badania Australijczyków mówią o wysokiej szkodliwość energetyków
„Niektóre napoje energetyzujące mogą zawierać wybielacz, a konkretnie rozcieńczony nadtlenek wodoru – substancję wyjątkowo niebezpieczną dla organizmu” – takie badania opublikowali naukowcy z Monash University w Australii na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych nad energetykami. Apelują, aby stronić od tego typu napojów. Raport z badań został opublikowany w czasopiśmie Food Chemisty.

Nadtlenek wodoru to substancja chemiczna, którą znajdziemy w takich produktach, jak wybielacze, czy farby do włosów. W niektórych przypadkach może być również stosowana jako środek antyseptyczny.

Prof. Louise Bennett, która prowadziła badania nad energetykami, mówi, że poziom nadtlenku wodoru w niektórych napojach energetycznych był nawet 15 tys. razy wyższy niż naturalne poziomy wytwarzane przez ludzki organizm.

Według australijskich badaczy jest to dowód potwierdzający tendencje występowania nowotworów w konkretnych grupach wiekowych. Chodzi rzecz jasna o osoby młode: nastolatków, studentów, osoby ok. 30. roku życia, które najczęściej piją napoje energetyzujące. Głównym powodem tych nawyków jest chęć zwiększenia aktywności intelektualnej lub fizycznej. British Medical Journal sugeruje, że znacznie częściej piją je mężczyźni.

Prof. Bennett zauważa, że badania, które prowadzi wraz z zespołem to dopiero początek. Wnioski, do których doszli, są mocno niepokojące, dlatego trzeba dokładne przebadać napoje energetyczne pod kątem ich szkodliwości. Zajmie to jednak sporo czasu. Obecnie naukowcy próbują opracować system, który pomoże zmniejszyć poziom nadtlenku wodoru w produktach bezpośrednio trafiających do ludzkiego organizmu.

Czytaj więcej: JEST POROZUMIENIE MIĘDZY KACZYŃSKIM I ZIOBRO!!!

W oświadczeniu dla Australian Associated Press prof. Bennett powiedziała: „Badania wskazują, że ludzie piją rozcieńczony nadtlenek wodoru, gdy spożywają napoje energetyzujące. Długofalowe skutki wskazują na trendy rozwoju nowotworów występujące w konkretnej grypie wiekowej”.

Źródło: https://portal.abczdrowie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *