Ewangeliści: Morawiecki i Szumowski

W czasie codziennego Apelu Jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, biskup Antoni Długosz porównał premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do ewangelistów. „Dziękujemy Bożej matce za ich posługę” – powiedział.

Biskup Antoni Długosz, podczas przemawiania pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej odniósł się do działań polskiego rządu.

-Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uobecniają charyzmat dwóch ewangelistów, piszących słowami i czynami ewangelię twojego syna – podkreślił. -Ewangelista Mateusz premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz, profesor Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża matko za ich posługę – stwierdził.

W dalszej części wypowiedzi, skrytykował stawianie zarzutów wobec Ministra Zdrowia.

-To dzięki ofiarnej służbie naszych władz, siewca śmierci ma ograniczone żniwa w naszym kraju. Przy skrajnych postawach niektórych Polaków, szkodliwie oceniających działalność ministra profesora Szumowskiego, należy przypomnieć o wdzięczności wobec jego osoby i wspomnianych przez papieża Franciszka ludziach pochylających się nad cierpieniami w czasie pandemii – powiedział.

Odniósł się także do przeszłości obecnego szefa resortu zdrowia. Profesor Szumowski uczył się bezinteresownej służby ludziom od Twojego syna matko, widząc jej przykłady w życiu św. Jana Pawła II i świętej Matki Teresy z Kalkuty. Wraz ze swoją żoną pełnił rolę wolontariusza w ośrodkach założonych przez matkę Teresę. Tę postawę zachowuje także teraz, podczas okrutnej pandemii służąc naszym rodakom – ­zaznaczył Długosz.

Panie Jezu spraw, aby wszyscy Polacy stanowili jedno, abyśmy byli kochającą się rodziną i wyrażali wdzięczność w słowie i czynie wobec naszych dobrodziejów – ­dodał.

Czytaj więcej: PiS wydaje krocie na ochronę Jarosława Kaczyńskiego

Te słowa zostały wypowiedziane w obecności arcybiskupa częstochowskiego Wacława Depo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *