Groził znajomemu maczetą!

Do 2 lat więzienia grozi 42-latkowi z gm. Łaziska. Agresywny mężczyzna w sobotę w Kamionce wymachując maczetą groził swojemu znajomemu. Policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

W sobotni wieczór dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Kamionce, gm. Łaziska nietrzeźwy mężczyzna chodzi z maczetą i groził jednemu z przebywających tam mężczyzn maczetą po czym zbiegł. Z zachowania napastnika wynikało, że był nietrzeźwy.

Natychmiast na miejsce pojechali mundurowi i ustalili, że chwilę wcześniej 42–latek wymachując maczetą krzyczał, że zabije pokrzywdzonego. Przebywający w pobliżu sklepu mężczyźni obezwładnili 42–latka i odebrali mu  maczetę.

Mężczyzna słysząc o wezwaniu Policji, rzucił się do ucieczki. Wiedząc, że nie uniknie kary nie powrócił do domu.

Funkcjonariusze z uwagi na to, że mężczyzna mógł być niebezpieczny, rozpoczęli intensywne poszukiwania.  42–latek został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli również ponad półmetrową maczetę.

42-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb przy użyciu maczety, za które może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

Czytaj również: Owsiak nie zaprosi Dudy!

Policjanci opolskiej jednostki wystąpią o zastosowanie w stosunku do mężczyzny środka zabezpieczającego w postaci tymczasowego aresztowania. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *