„Gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła” wstrząsające wyznanie członków partii Korwina

Kamil Jabłoński i Jakub Kulozik wkrótce mogą ponieść odpowiedzialność karną. Wszystko za sprawą ich obrzydliwych wypowiedzi dotyczących gwałtów.

Obydwaj mężczyźni są członkami młodzieżówki „Młodzi dla Wolności” partii KORWiN. Janusz Korwin-Mikke należy do jednej z bardziej kontrowersyjnych postaci w polskiej polityce. Nie mniejsze kontrowersje budzą jak widać członkowie jego ugrupowania.

Dwóch z nich właśnie stało się bohaterami skandalu. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na swojej stronie fragmenty konwersacji mężczyzn, dotyczące gwałtu. 

„Ja w ogóle uważam, że gwałt może być przyjemny ostatecznie. Najpierw mówi, że nie chce i siłą trzeba, a potem zadowolona i zaskoczona” – napisał Jakub Kulozik, który jest też radnym młodzieżowej Rady Miasta Katowice.

„Gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła. Wtedy ona jest szczęśliwa i Ty” – odpowiedział na to Kamil Jabłoński, sekretarz okręgu Partii Korwin.

Czytaj także: Protest medyków. Jeśli dojdzie do wyborów, pozwą rząd

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapewnił, że ta skandaliczna sytuacja nawołująca do przemocy została już zgłoszona w odpowiednich organach. W sprawie głos zabrał również przewodniczący Rady Miasta Katowice Maciej Biskupski.  „Wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec używania tego typu sformułowań. Niepokoi to tym bardziej że takich słów używa młody człowiek, który dopiero rozpoczyna zdobywanie życiowego doświadczenia” – powiedział. Dodał też, że zostaną podjęte odpowiednie środki, aby mężczyźni ponieśli konsekwencje i aby piętnować takie sytuacje w przyszłości. 

Źródło: wp.pl, pudelek.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *