Hiszpania się otwiera

Premier Hiszpanii oficjalnie ogłosił, że od 1 lipca kraj ten znów będzie przyjmował zagranicznych turystów. – Turyści, Hiszpania czeka na was, oferując bezpieczne warunki. – zapowiedział premier Pedro Sanchez.

Startują także rozgrywki hiszpańskiej piłkarskiej La Liga. 8 czerwca, na razie na stadiony z pustymi trybunami, wrócą piłkarze.

Czytaj więcej: Maseczki zostaną zniesione!

Premier Hiszpanii zapowiedział wznowienie turystyki tuż po tym, jak przez ulice wielu miast przetoczyły się zmotoryzowane manifestacje. Ich organizatorami była skrajnie prawicowa partia Vox, nawołująca do zniesienia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Ugrupowanie to podkreśla, że mają one zgubny wpływ na hiszpańską gospodarkę.

Kiedy rozpoczęły się związane z koronawirusem ograniczenia, w marcu liczba bezrobotnych w Hiszpanii wzrosła o prawie milion. Bank Hiszpanii przewiduje, że gospodarka skurczy się w tym roku nawet o 12 proc.

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii z powodu koronawirusa zmarło 48 osób. Tym samym liczba zgonów z powodu COVID-19 wzrosła do 28 678. Od początku epidemii odnotowano łącznie 235 290 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Źródło: wiadomości.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *