HIT! BORUC W LEGII

Artur Boruc wrócił do Legii Warszawa. 40-letni bramkarz podpisał kontrakt do końca sezonu 2020/2021 – poinformowała oficjalna strona klubu.

„Głoście światu powrót króla” – napisała Legia w mediach społecznościowych, gdzie chwilę po 16 oficjalnie ogłosiła, że Artur Boruc po 15 latach wrócił do Warszawy, właśnie do Legii.

– Czy podpisałbym się pod zdaniem: „Artur Boruc nigdy z Legii nie odszedł, po prostu pracował w innych klubach?”. Myślę, że tak, to bardzo ciekawe zdanie. Wiadomo, że moje serce zostało tutaj. Było kilka okazji, ale nigdy do tego nie doszło. Bardzo się cieszę, że wróciłem i sprawy transferowe tak szybko się potoczyły – powiedział Artur Boruc w rozmowie z legia.com.

Artur Boruc poważnym wzmocnieniem Legii

-Podpisanie kontraktu z Arturem Borucem to wzmocnienie klubu na każdej możliwej płaszczyźnie. Liczymy, że jego umiejętności, doświadczenie w kadrze, na turniejach i praca w klubach z najsilniejszych europejskich lig będą bardzo pomocne, zwłaszcza w kontekście naszego kolejnego celu, jakim są europejskie puchary. Chcę, żeby mogli z tego czerpać nasi młodzieżowcy, co zaprocentuje w kolejnych latach. Dodam jeszcze, że nasz nowy golkiper to prawdziwy legionista, który podczas całej swojej kariery utożsamiał się z naszym klubem. Doskonale rozumie nasze cele i priorytety w nadchodzącym sezonie. Jestem przekonany, że nam w tym bardzo pomoże – powiedział Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Nie było go 15 lat!
Boruc grał w Legii w latach 1999-2005. Z niej trafił do Celticu. Najpierw na wypożyczenie. Po kilku miesiącach za 1,5 mln euro został jednak wykupiony przez szkocki klub, gdzie przez pięć lat gry rozkochał w sobie katolicką część Glasgow. Dla kibiców Celticu szybko stał się „świętym bramkarzem” [„Holy Goalie”]. Fani śpiewali piosenki na jego cześć, prezentowali oprawy, a on odwdzięczał im się dobrą grą i prowokowaniem znienawidzonych Rangersów.

Z Celticu odszedł po pięciu latach do Fiorentiny, a później znowu wrócił na Wyspy. Najpierw do Southampton, gdzie grał przez dwa sezony, a następnie do Bournemouth, z którym związany był od 2014 roku i w którego barwach rozegrał 129 spotkań (żadnego w tym sezonie), wpuścił 184 gole i zachował 39 czystych kont.

Czytaj więcej: ZNAMY LEKI NA COVID-19!!!

Boruc to czwarte wzmocnienie Legii w letnim oknie transferowym. Po Filipie Mladenoviciu, Josipie Juranoviciu i Rafaelu Lopesie.

Źródło: Sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *