Hołownia: Nie popełnimy błędów Petru, Kukiza i Palikota!

Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia zapowiedział, że może rozmawiać z Rafałem Trzaskowskim, jeśli prezydent Warszawy zadeklaruje, że zostawia PO i chce budować „coś zupełnie nowego, coś naprawdę obywatelskiego”.

– My przecież cały czas pracujemy. To jest nasz think tank, który w zasadzie już można powiedzieć powstał, czyli Strategia 2050. To jest ruch obywatelski, stowarzyszenie Polska 2050, to pewnie gdzieś w przyszłości jakaś formuła typu partia polityczna, jeżeli będą wybory, którymi trzeba będzie to wygrać, ale to jest przede wszystkim opowieść o robocie – mówił w rozmowie z TVN24.

– Jeżeli słyszę Borysa Budkę, który mówi, że ten ruch będzie się mieścił w Koalicji Obywatelskiej, która jest tak naprawdę konglomeratem różnych projektów politycznych typu partie polityczne z innymi partiami politycznymi, to nie wiem, gdzie tu wcisnąć ruch obywatelski – powiedział.

– Ruch obywatelski tworzy się od dołu. Z jajek da się zrobić jajecznicę, ale z jajecznicy jajka to już jest kwestia dużo bardziej problematyczna – dodał.

 – Jeżeli Rafał Trzaskowski kiedyś powie: „nie, nie chcę być jeden, ale w trzech osobach, czyli nie być prezydentem Warszawy, wiceprzewodniczącym Platformy i liderem nowego ruchu społecznego, tylko to doświadczenie kampanii tak mnie zmieniło, tak przeorało, tak głęboko zrozumiałem, że potrzebna jest nowa jakość, że zostawiamy Platformę i budujemy coś zupełnie nowego, coś naprawdę obywatelskiego”, to wtedy możemy rozmawiać – zadeklarował.

Czytaj również: Polskie miasta wolne od LGBT odrzucone z programu UE!

 – Nie popełnimy błędów Ryszarda Petru, Pawła Kukiza, Janusza Palikota i wielu innych, którzy tą trzecią siłą w jakichś wyborach się okazywali. Tak, jestem przekonany o tym, że uda nam się to zrobić, właśnie dlatego, że budujemy od dołu, właśnie dlatego, że budujemy autonomiczne finansowanie w postaci zbiórki obywatelskiej, która nam się fajnie i powoli rozkręca, konkretnych działań, które chcemy podejmować – ocenił.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *