HOŁOWNIA RUSZA NA ŁOWY!

Szymon Hołownia pragnie wyraźnie zaznaczyć obecność ruchu Polska 2050 jeszcze w tej kadencji parlamentu. We wtorek przyłączyła się do niego posłanka Hanna Gill-Piątek, która jednocześnie pożegnała się z klubem Lewicy. To nie koniec zaskakujących transferów. Kto będzie następny? – Hołownia ma już troje posłów „dogadanych” – słyszymy.

Hanna Gill-Piątek wystąpiła z klubu Lewicy i partii Wiosna Roberta Biedronia, aby wstąpić do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni
Kolejni parlamentarzyści Wiosny i Koalicji Obywatelskiej są sondowani przez ludzi Hołowni

-Transfer posłanki Gill-Piątek nie był ostatni w tym miesiącu. Rozmowy trwają – można usłyszeć w źródłach w ruchu Polska 2050.

Politycy opozycji, z którymi rozmawiał Onet, nie mają wątpliwości, że Szymon Hołownia ma już troje posłów „dogadanych”. Tylu musi mieć, żeby stworzyć koło. Twierdzą, że gdyby nie był tego pewien, nie doszłoby do publicznego rozwodu Lewicy z Hanną Gill-Piątek. Na celowniku są parlamentarzyści Lewicy, którzy należą do Wiosny, ale Hołownia patrzy nie tylko w stronę partii Roberta Biedronia.

W środę odbyło się nawet spotkanie polityków tego ugrupowania Polska 2050, którzy dyskutowali o przyszłości. – Rzeczywiście trwają rozmowy z kilkoma posłami Wiosny. Jednak nie sądzę, by doszło do tych transferów. Byłoby to polityczne samobójstwo – powiedziała jedna z liderek Lewicy.

– Transfer posłanki Hanny Gill-Piątek nie był ostatni w tym miesiącu. Rozmowy trwają – powiedział polityk związany z Polską 2050.

Czytaj więcej: Dzisiaj wznowione będą rozmowy koalicyjne w Zjednoczonej Prawicy!

Jeden z głównych działaczy Lewicy, który woli zachować anonimowość przyznaje, że plotki o wyjściu kilku osób, słychać było już w lipcu. Zauważa, że nie wszystkim do gustu przypadała formuła połączenia trzech partii lewicowych w jeden organizm. Polityk przyznaje, że w partii Biedronia trwa rozmowa nad kierunkiem działań i stanowiskiem wobec dezerterów. – Ludzie, którzy działają w okręgach, tracą zaufanie, parlamentarzyści wzajemnie się sondują. Kiedy traci się takie osoby jak Hanna Gill-Piątek, to znaczy, że coś jest nie tak – mówi. Politycy na razie zaprzeczają.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *