Inauguracja Ruchu Rafała Trzaskowskiego!

Chwilę po godzinie 13.00 Rafał Trzaskowski z profesjonalnego studia zainaugurował nowy ruch obywatelski. Ruch o nazwie „Wspólna Polska” ma zrzeszać obywateli od największych miast po małe miasteczka.

Rafał Trzaskowski wcielił się w rolę prowadzącego, który przy pomocy telebimu pokazywał kolejne elementy swojego programu dla Wspólnej Polski.

-Zdecydowałem się na nazwę Wspólna Polska, bo wierzę we wspólną Polskę. Ja wierzę, że są takie wartości, takie idee, które są dla nas wspólne – powiedział Rafał Trzaskowski. – Dziękuję państwu za te emocje i tę energię. I dziękuję za to poparcie – mówił.

Trzaskowski zauważył, że „nigdy nie byliśmy podzieleni tak, jak dziś”. – 10 milionów Polek i Polaków zagłosowało na prezydenta Andrzeja Dudę, 10 milionów na mnie, a niestety aż 10 milionów zostało w domu – zauważył niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP

Podczas prezentacji został wyświetlony spot, w którym prezydenci większych miast opowiadają się za nowo powstającym ruchem. Poparcie Trzaskowskiego zadeklarowali: Krzysztof Żuk, Rafał Dutkiewicz (Wrocław), Aleksandra Dulkiewicz (Gdańsk), Hanna Zdanowska (Łódź) i Tadeusz Truskolaski (Białystok).

Chwilę później Rafał Trzaskowski połączył się z Witoldem Gomboszczem, lekarzem, który otwiera kolejny szpital COVID-owy.
-„6% PKB na służbę zdrowia to niesłychanie ważny postulat. Wzorem Warszawy będziemy walczyć o ich realizacje. Szczepionek na grypę po prostu nie ma, to zaniechanie rządu. My będziemy je kupować i udostępniać. Będziemy walczyć o konsultacje w sprawie epidemii, ponieważ mamy wiele pytań do rzadu. Rząd powinien pomagać, a nie przeszkadzać. Chciałbym też poprosić rząd o zwrot 2 miliardów złotych. Ile Półek i Polaków będzie można za to uratować za te pieniądze?”

Kolejnym podjętym tematem była edukacja.
„Chyba wszyscy pracujemy na kilka etatów. Ja mam dzieci w wieku szkolnym. My jesteśmy przyzwyczajeni do pracy na kilka etatów, ale dzieci nie powinniśmy do tego przyzwyczajać.”

Po tym połączył się z Izabelą Górecką, nauczycielką.
„Wprowadzimy program Nowoczesna Szkoła. Chcemy zapewnić darmowe żłobki i przeszkolą wzorem Warszawy. Będziemy inwestować w zdalne nauczanie.”

Gościem programu była Henryka Krzywonos: „Muszę wrócić do lat 80. wtedy też walczyliśmy o miejsca pracy. Jest 40 lat później i dalej jest z tym problem. Dla mnie bohaterami są medycy. Obecna Solidarność nie reprezentuje większości osób samozatrudnionych. Musimy powołać nowa prawdziwą Solidarność”

Czytaj więcej: Wszystko, czego nie wiesz na temat pandemii koronawirusa. (Część 1)

Trzaskowski powiedział, że już jego ruch cieszy się ogromny zainteresowaniem. Zapisało się już do niego kilka tysięcy osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *