Informował o bombie w szkole. 17-latek zatrzymany.

Policjanci zatrzymali wczoraj 17-latka z woj. świętokrzyskiego podejrzanego o fałszywe powiadomienie o bombie w budynku szkoły.

Do zdarzenia doszło w styczniu br. w miejscowości Stołpie (pow. chełmski). Informację o rzekomej bombie przesłał szkole mailem.

 Wczoraj funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wraz z policjantami z KMP w Chełmie, zatrzymali 17-latka, który wysłał maila o podłożeniu ładunku wybuchowego Szkoły Podstawowej w Stołpiu. 

Do zdarzenia doszło 27.01.2020r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Z konta jednego z uczniów wysłano do nauczycieli wiadomość e-mail o treści „PODKLADAM BOMBE W  SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30min”.

Według ustaleń policji jeden z uczniów podczas gry na komputerze kontaktował się z jednym z użytkowników poprzez komunikator internetowy. Podał mu dane do logowania na konto e-mail, oraz kod do zmiany hasła.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie po przeanalizowaniu danych z konta mailowego oraz dziennika elektronicznego szkoły wytypowali trzech użytkowników Internetu, którzy mogli mieć związek z wydarzeniem. Wczoraj  wykonywali czynności w ich miejscach zamieszkania.

Czytaj również: Warszawskie zoo. Pijany 23-latek próbował podtopić niedźwiedzia!

Zatrzymany 17-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Za to przestępstwo nastolatkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *