JACEK BURY SPOTYKA SIĘ DZISIAJ Z MIESZKAŃCAMI LUBLINA

Senator Jacek Bury od rana rozmawia dzisiaj z mieszkańcami Lublina na ważne tematy. Wiemy gdzie i kiedy, możecie się z nim spotkać! Jacek Bury w specjalnym komentarzu dla Expressu Lubelskiego powiedział, jak się czuje w roli senatora, podsumował pierwszy rok kadencji oraz wspomniał o planach na następne trzy lata.

Senator opublikował wczoraj wieczorem wpis na Facebooku. Podsumował w nim ostatni rok w polskiej polityce.

Blisko rok temu mieszkańcy Lublina zaufali mi i obdarzyli mnie silnym mandatem, abym reprezentował ich w Senacie RP…

Julkaissut Jacek Bury Maanantaina 7. syyskuuta 2020

Z okazji rocznego jubileuszu w pracy senatora, przeprowadziliśmy krótki wywiad z Jackiem Burym.

Kamil Wroński: Jak czuje się Pan w roli senatora?

Jacek Bury: Nie czuję się politykiem. Ważni są dla mnie ludzie, mieszkańcy Lubelszczyzny, kontakt z nimi i dobrze funkcjonująca gospodarka. Polityk to zazwyczaj osoba dążąca do władzy a mnie władza dla jej samej nie interesuje. Chcę zmieniać na lepsze świat i szanować życie innych osób, tworzyć świat przyjaźniejszy ludziom. Senator to tylko funkcja, którą powierzyli mi wyborcy, abym ich reprezentował. To duże zobowiązanie wobec Lublinian.

Czy pierwszy rok był trudny w Pana pracy?

Tak to był trudny rok w polityce. Dużo zmian w prawie, wybory prezydenckie i korona kryzys. Po tym, co się w tym roku wydarzyło i jak pracują rządzący, jestem pełen obaw o przyszłość. Na świecie od wielu lat trwa wojna o pieniądz, a nasi włodarze zachowują się tak, jakby byli na wyspie i reszta świata dla nich nie istnieje, i nie jest im potrzebna.

Jakie ma Pan plany na następne 3 lata? Pytam również w kwestii działań dla naszego regionu.

Senat zajmuje się stanowieniem prawa dla całej Polski. Nie jestem w opcji rządzącej. Tak jak i w tym roku chcę stać przy ludziach szanujących innych i pracę. Będziemy korygować ustawy i zgłaszać nasze propozycje legislacyjne. Chciałbym np.: aby firmy wypłacały pensje brutto pracownikom, a oni rozliczali się z ZUS i US. W ten prosty bezkosztowy sposób każdy obywatel widziałby na swoim koncie, ile kosztuje go państwo. Może zaczniemy wówczas wymagać od polityków racjonalnego wydawania pieniędzy. Lubelszczyzna zasługuje na propagowanie i rozwój. Będę w budżecie walczył o większe środki na rozwój naszego regionu, infrastrukturę, skomunikowanie i inwestycje, aby ludzie mieli lepszą pracę i lepsze życie na Lubelszczyźnie.

Senator Jacek Bury już od rana spotyka się z mieszkańcami Lublina. Pojawiły się już pierwsze zdjęcia na jego profilu społecznościowym:

Dzień dobry Lublin☀️Pamiętacie nasze poranne spotkania na skrzyżowaniach? Dziś znów życzę Wam dobrego dnia! 👐A jeśli chcecie dłużej porozmawiać to zapraszam od 13:00 do 18:00 na Plac Litewski 😉

Julkaissut Jacek Bury Maanantaina 7. syyskuuta 2020

Przypomnijmy, że jest jeszcze dzisiaj okazja na dłuższe spotkanie z senatorem. Od 13:00 do 18:00 Jacek Bury będzie na Placu Litewskim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *