Jacek Sasin: „sytuacja na Śląsku została opanowana”!

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych i Łukasz Szumowski, minister zdrowia mówili dziś o aktualnej sytuacji epidemicznej na Śląsku. Stwierdzili, że w regionie jest już bezpiecznie.

– Widać wyraźnie, że działania, które podjął rząd były skuteczne, mamy mniejszą liczbę osób zarażonych na Śląsku. Od środy, kiedy zaraportowano wyniki badań prowadzonych w ostatnim czasie, mamy spadek liczby zarażonych. Z ponad dwustu, do poniżej stu wczoraj i dziś. Ten trend będzie się utrzymywał – mówił Jacek Sasin i dodał, że sytuacja na Śląsku została opanowana.

Wicepremier stwierdził też, że Śląsk jest miejscem najbezpieczniejszym w Europie, bo liczba testów była tam najwyższa.

– To ponad 220 tys. testów – mówił Sasin.

– Gdybyśmy nie patrzyli na przesiewy, które robimy trochę na wyrost, niż zaleca to WHO, to mielibyśmy koło 50 nowych zakażeń na Śląsku, czyli mniej niż w Mazowieckim czy łódzki. Śląsk nie odbiega od liczby zakażeń w innych regionach, poza dużymi ogniskami – mówił Szumowski i dodał, że je udało się już opanować.

– To nie oznacza, że kończymy „wymazywanie” kopalni, będziemy prowadzili już bardziej wybiórcze badania, żeby górnicy, którzy wrócą do pracy czuli się bezpiecznie – dodał minister zdrowia.

Czytaj również: Duda składa pozew przeciwko Trzaskowskiemu!

Szumowski twierdzi, że w Polsce jest obecnie więcej ozdrowieńców niż chorych.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *