Jacek Sasin w województwie lubelskim

Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych, Jacek Sasin, złożył wizytę w województwie lubelskim. Wziął dziś udział w dwóch briefingach w Zamościu i w Krasnymstawie. Spotkania dotyczyły inwestycji w infrastrukturę komunikacyjną na Lubelszczyźnie.

– Priorytetem rządu Mateusza Morawieckiego jest wsparcie dla tych regionów, które w poprzednich latach nie były regionami, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem władz, które są regionami zapóźnionymi w rozwoju, regionami, które na poziomie zamożności odbiegają od średniej naszego kraju. – mówił w Zamościu Wicepremier Sasin.Niestety, takim regionem pozostaje województwo lubelskie, mimo wielu prac, które odbyły się tutaj w ciągu ostatnich czterech lat. W dalszym ciągu potrzebna jest szczególna uwaga władz państwowych na ten region. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do inwestycji infrastrukturalnych na tym terenie – dodawał

„Przechodzimy od słów do czynów. Tym czynem jest podpisany dziś dokument umożliwiający rozpoczęcie prac na budowę obwodnicy w ciągu drogi krajowej 74. To inwestycja, która będzie warta blisko pół miliarda złotych, które zostanie tutaj na tej ziemi, w postaci nowoczesnej drogi pozwalającej na ominięcie przez ruch tranzytowy Zamościa, na drodze prowadzącej z jednej strony od Janowa Lubelskiego, aż do granicy z Ukrainą” – mówi wicepremier.

Czytaj więcej: Nowy Sondaż. Niespodzianka?

Obwodnica Zamościa to nowa inwestycja, która dopiero się rozpoczyna. Pierwszym etapem będzie opracowanie dokumentacji w zakresie studium korytarzowego, a kolejnym opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Dokładny przebieg drogi nie został jeszcze ustalony.

W ramach inwestycji powstanie jedno jezdniowa ekspresówka. Zbudowane zostaną obiekty inżynierskie (wiadukty, mosty, skrzyżowania jednopoziomowe), drogi niższych kategorii zapewniające obsługę komunikacyjną terenów przyległych do DK74 oraz infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Celem inwestycji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza miasto i odciążenie układu drogowego, prowadzącego do przejścia granicznego Zosin – Uściług, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i podróżnych.

Z kolei w Krasnymstawie odbył się briefing dotyczący podpisania umowy na przebudowę skrzyżowania DK nr 17 i DW nr 812.

Inwestycja obejmie budowę ronda i chodników o łącznej długości ok. 120 metrów, zatoki autobusowej, oświetlenia oraz przebudowę kanalizacji deszczowej. Inwestycja będzie sfinansowana ze środków budżetu państwa przy udziale jednostek samorządu terytorialnego: Miasta Krasnystaw, Powiatu Krasnostawskiego oraz Zarządu Województwa Lubelskiego. Realizacja inwestycji planowana jest na koniec 2022 roku.

Dzięki budowie ronda zwiększy się płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżnych.

Źródło: lublin.uw.gov.pl

One thought on “Jacek Sasin w województwie lubelskim

  1. Wielkie mi halo , to co należy się regionowi jak psu buda, ale szumu tyle jakby z własnej kieszeni wydawać musiał .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *