Już 30 osób zakażonych ze znanego sanktuarium!

Już 30 osób odebrało pozytywny wynik testu na koronawirusa. W krakowskim sanktuarium w Łagiewnikach pojawiło się nowe ognisko.

W czwartek w Polsce odnotowano 600 potwierdzonych przypadków koronawirusa. W statystykach przewodziło województwo małopolskie, gdzie aż 100 osób otrzymało pozytywny wynik testu.

Poważna sytuacja jest w krakowskim sanktuarium w Łagiewnikach. Tam pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Zaczęło się od potwierdzenia zakażenia u jednej z osób, która służyła do mszy.

Kolejne testy wykazały, że aż 30 sióstr zakonnych i duchownych ma koronawirusa. Wszyscy obecnie przechodzą kwarantannę, a łącznie w izolacji jest kilkadziesiąt osób. Z kolei sanepid poszukuje wiernych, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi.

Sanepid prosi o kontakt osoby, które w dniach 24-25 uczestniczyły w mszach świętych. Jeżeli byłeś wówczas w sanktuarium i zauważyłeś niepokojące objawy, to czym prędzej skontaktuj się z sanepidem.

Czytaj więcej: UWAGA KORONAWIRUS W ZNANYM SANKTUARIUM

Wierni jednak mogą odwiedzać kaplicę z obrazem Jezusa Miłosiernego oraz grobem św. Faustyny. Służą tam kapłani i siostry, którzy nie mieli kontaktu z zakażonymi.

Źródło: O2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *