Kaczyński musi przeprosić!

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Zobowiązał Jarosława Kaczyńskiego do przeprosin. Chodzi o jego słowa dotyczące „zdrady dyplomatycznej”.

Sikorski w grudniu 2016 roku złożył pozew, w którym domagał się od Kaczyńskiego przeprosin za słowa, które według niego naruszyły jego dobre imię, cześć i godność. Chciał również uzyskać od Kaczyńskiego 30 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Fundacji dla Polski.

W wywiadzie dla „Onetu” z 2016 roku, Kaczyński powiedział: „Żadne śledztwo smoleńskie nie jest na razie przeciwko komukolwiek. Zresztą moja wiedza nie pochodzi ze śledztw. Wiem więcej, choćby na temat tego, jak działała komisja Millera – co częściowo pokazała podkomisja ekspertów Antoniego Macierewicza, publikując nagrania, pokazujące, że poprzedni rząd działał pod dyktando Rosjan. Takich niebywałych działań było więcej. Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy. Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego – zdrada dyplomatyczna”.

„Pozwany w ocenie sądu działał w okolicznościach uchylających stan bezprawności, to jest działał w uzasadnionym interesie społecznym, a jego wypowiedzi mieściły się w granicach dozwolonej prawem krytyki, której zakres jest o wiele szerszy w stosunku do osób publicznych, niż wobec osób prywatnych” – wskazywała w uzasadnieniu wyroku sędzia Anna Ogińska-Łągiewka.

Czytaj również: Kontrola NIK w sprawie wyborów!

W środę jak przekazał mec. Jacek Dubois, Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Jarosław Kaczyński jednak naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego i zobowiązał Jarosława Kaczyńskiego do zamieszczenia odpowiednich przeprosin.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *