Kaczyński szaleje na Tik Toku!!!

Jarosław Kaczyński szaleje w mediach społecznościowych i namawia do poparcia projektu ustawy w sprawie zakazu hodowli zwierząt na futra. – Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca – mówi w filmiku opublikowanym na popularnym serwisie społecznościowym TikTok. Prezes PiS zainicjował akcję #StopFurChallenge i nominował m.in. premiera Mateusza Morawieckiego.

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w mediach społecznościowych akcję #StopFurChallenge, której uczestnicy mają wyrażać poparcie dla tzw. piątki dla zwierząt, czyli projektu, który przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane.

https://pulsembed.eu/p2em/sfoQeQn6n/

Jako pierwszy w akcji wziął udział Jarosław Kaczyński. – To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca – zachęca prezes PiS. Nagranie zostało upublikowane na koncie Forum Młodych PiS w popularnym serwisie społecznościowym TikTok.

W akcji #StopFurChallenge, podobnie jak w innych tego typu inicjatywach, uczestnicy nominują do wzięcia w niej udziału kolejne osoby. – Chciałbym nominować dwie osoby: pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii Krzysztofa Sobolewskiego do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom – podkreśla prezes PiS.

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy w tej sprawie. – Liczymy na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie – powiedział. To reakcja na wstrząsający reportaż dziennikarza Onetu Janusza Schwertnera, który ujawnił, w jakich warunkach przetrzymywane są norki na największej fermie w Polsce. Pokazano robione w ukryciu nagrania, które pokazują cierpienie tych zwierząt. Stowarzyszenie Otwarte Klatki poinformowało już w tej sprawie prokuraturę, reakcję zapowiedział także przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Czytaj więcej: POLAK WYGRAŁ PRAWIE 100 mln. Wiemy z jakiego miasta!

Tzw. piątka dla zwierząt, czyli projekt ustawy, który został w piątek złożony w Sejmie, dotyczy ochrony zwierząt. Zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *