Kaczyński w Lublinie! „Andrzej Duda musi zostać prezydentem RP” Galeria zdjęć.

– Jeżeli dziś Andrzej Duda jest w Stanach Zjednoczonych i prowadzi tam rozmowy o stosunkach Polska-USA, także ws. polityki militarnej, to on tam walczy o wolność, polską wolność – powiedział w środę na konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie prezes partii Jarosław Kaczyński.

– Obóz dobrej zmiany, na czele które stoi Andrzej Duda, to obóz wolności. Na dziś i na jutro – dodał.

– Wydaje mi się, że jeśliby chcieć ująć bardzo krótko, w jednym słowie, to wszystko co jest waszymi aspiracjami, oczekiwaniami, planami, marzeniami nawet to, tym słowem jest wolność – mówił Kaczyński.

Zwrócił się do młodych działaczy PiS słowami: „napisano na temat wolności biblioteki, ale nigdy ten spór – bo wokół wolności toczy się spór – nie został zakończony, on ciągle trwa w sferze intelektu i myśli”.

– Najczęściej mówi się o dwóch wolnościach – od czegoś i wolności do czegoś – wskazał szef PiS. 

 Jeśli spojrzymy na dzisiejszy świat to trudno nie zauważyć, że są w nim potężne państwa, gdzie wolności nie ma, one mają potężną populację, bardzo silną gospodarkę i potężne, rosnące siły zbrojne, jednocześnie mają tendencję do ekspansji – mówił.

– Wolność jest zagrożona i właściwie dzisiaj można powiedzieć, że dzisiaj się cofa w wielkiej części tych państw, gdzie w sensie prawnym gwarancje wolności istnieją i ta wolność jeszcze nie tak dawno temu była tam rzeczywiście zachowywana, była praktyką społeczną. Ale dzisiaj poprawność polityczna i związana z nią cenzura de facto, ale już często także de jure, cenzura prowadząca nawet do stosowania środków represyjnych wobec ludzi, którzy mówią rzeczy wedle poprawności politycznej niewłaściwe, to wszystko powoduje, że trudno już mówić o wolności – stwierdził prezes PiS.

Podkreślał, że demokracja jest ściśle związana z wolnością.

– Polska jest i powinna pozostać wyspą wolności, kiedy mówiłem o tym 10 czy 12 lat temu byłem przekonany, że tak jest, dzisiaj wiem, że to jest już zadanie, by tak było. To jest zadanie oczywiście dla wszystkich pokoleń i tych młodych, i tych już bardzo dojrzałych jak ja, wszyscy musimy o to walczyć – powiedział Kaczyński.

– Patrząc na historię, wolność jest dobrem rzadkim. Można powiedzieć, że w historii jest rzadkim gościem – podkreślił.

„Andrzej Duda musi zostać prezydentem RP”

– Jeśli dzisiaj prezydent Andrzej Duda jest w Stanach Zjednoczonych i prowadzi tam rozmowy o stosunkach polsko-amerykańskich, także w sferze militarnej, to on tam walczy o wolność, o polską wolność – mówił lider PiS. – Obóz dobrej zmiany, na czele które stoi Andrzej Duda to obóz wolności. Na dziś i na jutro – dodał. 

– Chcemy tej wolności, właśnie tej szeroko rozumianej, także tej, która może zapewnić tylko bogacąca się, dobrze zorganizowana Polska – powiedział Kaczyński.

Czytaj również: Hołownia chce wprowadzić nowe prawo dla ojców!

– Jeżeli chcemy, by to wszystko, co w naszym świecie, w naszej cywilizacji jest tak pociągające, co może zapewnić ludziom piękne życie, rzeczywiście było nie tylko marzeniem, ale przyszłością naszego narodu, to musimy powiedzieć jasno: Andrzej Duda musi zostać prezydentem RP – mówił Kaczyński.

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *