KACZYŃSKI WRÓCI DO RZĄDU?!

To jedna z koncepcji, która obecnie jest poważnie brana pod uwagę. Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu nie oznaczałoby odejścia premiera Mateusza Morawieckiego. W tym scenariuszu – prezes PiS objąłby tekę wicepremiera.

Powrót prezesa Kaczyńskiego do rządu mógłby zadziałać na koalicjantów spod znaku Ziobry i Gowina i zakończyć tygodnie negocjacji. Objęcie teki wicepremiera przez Kaczyńskiego rozładowałoby też napięcie w klubie PiS, w którym, jak mówił Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, dla wielu posłów powrót Jarosława Gowina do rządu jest „trudny do przyjęcia”. Lider Porozumienia ma ponownie w rządzie zostać wicepremierem.

Kaczyński zaznaczył, że „w wyniku zmian w rządzie zmieni się poziom koordynacji i nadzoru”. Wejście do rządu szefa partii rządzącej tylko by temu sprzyjało. Jarosław Kaczyński pełnił już funkcję premiera w latach 2006-2007.

Czytaj więcej: PUTIN GARDZI ŁUKASZENKĄ!!!

-Słyszałem taką informację, ale traktuję ją jako plotkę – komentuje w współpracownik jednego z ministrów. Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu byłoby problematyczne dla premiera Morawieckiego i pojawienie się takiej informacji może być częścią rozgrywki między koalicjantami. Mateusz Morawiecki łatwiej zgodzi się na niektóre zmiany w rządzie, jeśli będzie miał wybór – to bezpośrednie zaangażowanie prezesa Kaczyńskiego w dalsze, codzienne prace jego gabinetu.

Źródło: WP Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *