Kara dożywocia dla mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego!

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi Międzyrzeca Podlaskiego. Mężczyzna podejrzany jest o dotkliwe pobicie swojego znajomego, co spowodowało u niego obrażenia ciała skutkujące śmiercią. Do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej. Wobec 39-latka zastosowany został najsurowszy środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

W nocy z poniedziałku na wtorek policja została powiadomiono o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pod wskazany adres natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Mundurowi zastali tam 60-latka, który posiadał widoczne obrażenia ciała.

Na miejscu zdarzenia przebywał też jego 39-letni znajomy. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek zaprzeczał, by miał jakikolwiek związek z obrażeniami ciała znajomego, twierdząc że odwiedził go i wspólnie spożywał z nim alkohol.  39-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Ranny 60-latek trafił do szpitala, ale niestety zmarł wskutek pobicia.

Czytaj również: Łuków – pociąg potrącił młodego mężczyznę!

„39-latek doprowadzony został do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności”- czytamy na stronie lubelskiej policji.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *